Modern Folk Üçlüsü 40. sanat yılını kutluyor

Ülkemizin en köklü müzik gruplarından Modern Folk Üçlüsü, 40. sanat yılını “Ustalara Saygı” etkinliği kapsamında 29 Temmuz akşamı Abbasağa Parkı’nda kutlayacak.

27.07.2009 - 12:42

Modern Folk Üçlüsü 40. sanat yılını kutluyor

Faruk Şüyün tarafından beş yıldır organize edilen “Ustalara Saygı” toplantıları, yaz döneminde müziğimizin ustalarının ağırlıkta olduğu bir programla Beşiktaş Belediyesi'nin Park Buluşmaları kapsamında Abbasağa Parkı’nda düzenlenecek. Abbasağa Parkı’nın bu yazki ilk ustaları, 1969’dan beri geleneksel ezgilerimizi çokseslendirerek müziğimizde kendine özgü bir yer edinen Modern Folk Üçlüsü olacak.

Ahmet Kurtaran, Doğan Canku ve Selami Karaibrahimgil’den oluşan topluluk için hazırlanan gece, birlikteliklerinin ilk dönemlerinden bugüne, kırk yılın müzikal bir özetini çıkaracak.

“Ustalara Saygı” gecesinde, Modern Folk Üçlüsü’nü geride bıraktığı kırk yılda birlikte çalıştığı, dostluklar kurduğu, dönüm noktalarını birlikte geçtiği arkadaşları da yalnız bırakmayacak. Etkinlikte, Arda Uskan, Burhan Karaçam, Can Gürzap, Deniz Adanalı, Emel Sayın, Esin Afşar, Fatih Orbay, Hakan Güngör, Hıncal Uluç, İzzet Öz, Naim Dilmener, Necip Kışlalı, Özalp Birol, Yuri Ryadchenko da Modern Folk Üçlüsü ile birlikte zaman zaman sahne alarak etkinliğe katılacaklar.

Kurulduğu günden bu yana birçok ülkede gerçekleştirdiği konserlerle müziğimizi dünyaya tanıtan, Seul ve Eurovision’un da aralarında bulunduğu şarkı yarışmalarında Türkiye’yi temsil eden Modern Folk Üçlüsü’nün kırk yıllık müzik yolculuğu, gecede gerçekleştirilecek bir dia gösterisiyle de sanatseverlerle paylaşılacak.

“Ustalara Saygı” etkinliği, 29 Temmuz 2009 Çarşamba günü Abbasağa Parkı’nda saat 21.00’de başlayacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...