Modern İstanbul’un yüzü

Türkiye’nin ilk özel müzesi olan İstanbul Modern, sanat dünyasına yeni ve çok büyük bir pencere açtı desek yanılmayız.

02.08.2011 - 11:05

Türkiye’nin sanatsal yaratıcılığını kitlelere ulaştırmayı hedefleyen bu müze, şimdiye kadar ulusal ve uluslararası birçok önemli etkinliğe de ev sahipliği yaptı, yapmaya da devam ediyor. 3 Ağustos’ta yani yarın Magnum Photos üyesi ve National Geographic dergisinin fotoğrafçısı Steve McCurry’nin ‘Son Kodachrome Filmi’ başlıklı fotoğraf sergisinin açılışı var. Engin Özendes’in küratörlüğünü yaptığı sergi 4 Eylül’e kadar gezilebilecek. Sergi gezmeyi bize sevdiren ve alışkanlık haline getirmeyi başaran İstanbul Modern’de sergi gezmek Perşembe günleri ücretsiz.

Bu yaz sadece sergi ve çocuk atölyeleriyle değil konserleriyle de mesken eyledik İstanbul Modern’i. Önce Marianne Faithfull, sonra da geçtiğimiz günlerde Patrick Wolf ile manzaraya karşı müzik dinleme zevki bir başkaydı elbette.

Son günlerde ise edebiyat dergisi Sabit Fikir ile ortaklaşa düzenledikleri ‘Sözünü Sakınmadan’ etkinliği ile konuşuluyor İstanbul Modern. Bu güzel havalarda bahçesinde yayılıp edebiyat dinlemenin, konuşmanın zevki bir başka. 4 Ağustos Perşembe günü 19:00’da ikincisi gerçekleşecek etkinliğin konuğu ise son kitabı ‘Az’ ile azımsanmayacak kadar çok ses getiren Hakan Günday.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...