İsviçre'de üniversite eğitimi alırken tatil için İstanbul'a gelen ve kaldıkları otelin bahçesindeki istinat duvarından denize düşerek hayatını kaybeden Moğol gençlerin cenazeleri, aileleri tarafından Adli Tıp Kurumu'ndan alındı.

Sarangerel Dorilgjav'un (22) babası Moğolistan Adalet Bakanı Dambii Dorilgjav ve annesi ile Sereter Bat Erdene'nin (23) ailesi, çocuklarının cenazelerini almak için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na geldi. Moğolistan Fahri Konsolosluğu yetkilileri de gençlerin ailelerine eşlik etti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu da Adli Tıp Kurumu'nda gençlerin aileleriyle görüştü.

Cesetler üzerindeki otopsi işlemlerinin tamamlanmasının ardından gençlerin ailelerinin inançları doğrultusunda ayin düzenlediği öğrenildi.

Burada yaklaşık 2 saat kalan aileler, çocuklarının cenazelerini, Moğolistan'a göndermek üzere Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Kargo Terminali'ne götürdü. 

Burada bekletilen cenazeler saat 01.30'da aileleri tarafından kiralanan Boeing B737-800 tipi 9HAHA kuyruk tescilli özel bir uçakla Kazakistan'ın başkenti Astana'ya gönderildi. İki gencin cenazesinin buradan da Moğolistan'a götürüleceği öğrenildi.