Yol kesen gruba polis müdahalesi

Şırnak Silopi'de, yüzleri maskeli bir grup yola barikat kurdu. 'Dağılın' uyarılarına el yapımı patlayıcı, taş ve molotofla yanıt veren gruba polis müdahale etti.

Haberler - Anadolu Ajansı 20.12.2014 - 19:31

Yol kesen gruba polis müdahalesi

ŞIRNAK - Silopi'de dün gece yaşanan olayların ardından bugün DBP öncülüğünde İran'daki idamları protesto etmek için Urmiye
cezaevinde açlık grevinde bulunanlara destek vermek için yürüyüş düzenlendi.

Olaysız geçen yürüyüş ve oturma eyleminin ardından bir grup Habur Sınır Kapısı'na giden uluslararası İpekyolu'na çıkarak taşlarla kapattı.

TIR ve kamyonların geçişleri engelleyen göstericilere olay yerine giden polis ekipleri tarafından eylemlerini bitirip dağılmaları yönünde uyarı anonsları yaptı.

Uyarı anonslarına karşın dağılmayıp polis ekiplerine taş atan göstericilere gaz bombası ve basınçlı suyla müdahale edildi.

Bir süre devam eden olayların ardından göstericiler ara sokaklara kaçtı.

POLİS MERKEZİNE MOLOTOF
Öte yandan Tunceli'de, polis merkezine ve önündeki araçlara molotofkokteyli ve havai fişek atmak isteyen grup, polisin müdahalesiyle dağıldı.

Tunceli

Tunceli

Moğultay Mahallesi Sanat Sokağı'nda toplanan yüzleri maskeli grubun,Cumhuriyet Caddesi'ndeki polis merkezine molotofkokteyli atmak istemesi üzerinegruba biber gazıyla müdahale edildi.

Slogan atarak ara sokaklara kaçan göstericiler Okullar Caddesi'ndepolis araçlarına taş, molotofkokteyli ve havai fişek attı. Aynı caddede bulunan Cumhuriyet Halk Partisi'ne ait araca da molotofkokteyli atarak yakan gruba, polis biber gazı ve basınçlı suyla müdahale etti. TOMA ile söndürülen araçta maddi hasar meydana geldi.

Ara sokaklara kaçarak bir süre daha slogan atan grup daha sonra dağıldı.

Sayfa Yükleniyor...