MOSSAD’dan ilginç kamuflaj

Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi final maçını izlemek isteyen İsrail takımının hocası ve gizli ajanlar kalabalıktan ilginç bir yöntemle korundu.

Haberler 27.07.2010 - 09:44

MOSSAD’dan ilginç kamuflaj

Ankara’da sona eren Avrupa Bayanlar Voleybol Ligi’nin son gününde Sırbistan-Bulgaristan finalini izlemek isteyen İsrail’in hocası Arie Selinger’i MOSSAD, öfkeli kalabalıktan çok ilginç bir yöntemle korudu.

Hem gizli ajanlar hem de antrenör Selinger göğsünde Ay-yıldız arma bulunan ve sırtında ‘’ yazan siyah tişörtler giyip, kendilerini Türk kafilesindenmiş gibi gösterdiler.

Vatan gazetesinin haberine göre kafilenin Türk seyircilerinden çekindiği için böyle bir yönteme başvurduğu öğrenildi.

Turnuvanın ilk gününden beri maçlarını seyircisiz oynadığı için herhangi bir sorunla karşılaşmayan İsrail’in bu taktiği işe yaradı. Karşılaşmayı kenardan herhangi bir problem yaşamadan takip eden teknik ekip Ankara’dan mutlu ayrıldı.

Öte yandan İsrail kafilesini korumakla görevlendirilen ajanlar, Ankara’da ilk kez takım elbisesiz görüntülendiler. Ceket ve gömleklerini çıkarıp, yerine sırtında “Türkiye” yazan tişörtleriyle dikkat çeken MOSSAD personeli, kumaş pantolon ve kösele ayakkabılarından ise ödün vermediler.

Sayfa Yükleniyor...