İlişkili Haberler

Adı yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan eski bakanlardan Zafer Çağlayan’ın ardından Muammer Güler de 7 Haziran’daki genel seçimlerde aday olmayacağını duyurdu.

Muammer Güler, yaptığı yazılı açıklamada, 2011'de Mardin milletvekili olarak seçildiğini ve 2013 yılında da İçişleri Bakanlığı görevinde bulunduğunu hatırlattı.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasını darbe girişimi olarak nitelendiren Güler, “Bu süreçte, kendi isteğimle bakanlık görevinden ayrıldım ve hakkımda Türkiye Büyük Millet Meclisince soruşturma komisyonu kurulmasını talep ettim. Söz konusu darbe girişimi sonrasında yürütülen ve halen devam eden adli, idari ve disiplin soruşturmaları sonucunda, birçok hukuksuz işlemler tespit edilmiş ve bunları yapan görevlilerle ilgili gerçekler ortaya çıkarılmıştır” dedi.

Güler, şu ifadeleri kullandı:

“Misyonuna, yeni Türkiye tasavvuruna, Çözüm Süreci çalışmalarına ve hizmet anlayışına yürekten inandığım, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne ve onun ilkelerine daima bağlı kaldım.

Bundan sonraki siyasi çalışmalarımı, aynı inançlar doğrultusunda ve parlamento dışında sürdürmek amacıyla; önümüzdeki milletvekili genel seçiminde aday olmayacağım.”