'Mücadelemiz AK Parti ile'

CHP İl Başkanları Toplantısı'nda gündem son dönemde parti içinde yaşananlardı. Toplantı sonrası yapılan açıklamada "Mücadelemiz içe değil; AK Parti'ye dönüktür" ifadesi yer aldı.

'Mücadelemiz AK Parti ile'

CHP’de dünkü MYK toplantısının ardından bugün de il başkanları toplantısı yapıldı.

7 saat süren toplantının ardından, il başkanları oybirliğiyle ortak bir deklarasyona imza attı.

Parti içi karşılıklı açıklamalara atıfta bulunulan açıklamada "Mücadelemiz içe değil; dışa, AK Parti'ye dönüktür" denildi.

'RAHATSISIZ'
İl başkanları, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na, hem Hüseyin Aygün hem de Birgül Ayman Güler'in açıklamalarının 'bölünme görüntüsü' verdiğini söyledi ve bu durumdan duydukları rahatsızlığı dile getirdi.

KAN KAYBI UYARISI
Eleştiri oklarının hedefin ise ağırlıklı olarak Birgül Ayman Güler vardı. Doğu ve Güneydoğu' dan gelen il başkanları, Güler'in açıklamasından sonra istifaların sadece Salih Fırat'la sınırlı kalmadığını, bölgede çok sayıda parti üyesinın istifa ettiğini belirtti.

Bu yönde yapılan açıklamaların bölgede siyaseti imkansız kıldığını söyleyen il başkanları 'kan kaybı uyarısı'nda bulundu.

DİSİPLİN VURGUSU
Kılıçdaroğlu ise bundan sonrakı sürece ilişkin 'disiplin' vurgusu yaptı. Parti ilkeleri, tüzüğü ve programı dışında davranışlara izin vermeyeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu kuralın dışına çıkanlar için gereken yapılacak" dedi.

Bu toplantıyla birlikte Hüseyin Aygün, Birgül Ayman Güler krizi ve Salih Fırat'ın istifasının ele alındığı toplantı zincirleri de sona erdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...