Mücevher dünyası İstanbul'da buluşuyor

33 ülkeden bin katılımcı firma, 87 ülkeden 50 bin ziyaretçi ile "Istanbul Jewelry Show" 32. kez rekora koşuyor.

25.02.2011 - 12:03

Mücevher dünyası İstanbul'da buluşuyor

Türk ve Dünya Kuyumculuk sektöründe, üretimden satışa kadar her alanda hizmet veren binin üzerinde firma 17 Mart 2011'de açılacak olan 32. İstanbul Mücevher Fuarı'nda buluşuyor.

Ortadoğu ve Avrupa'yı birleştiren en büyük mücevher fuarı olarak tanımlanan etkinliğe, 87 ülkeden 50 bin ziyaretçinin fuarı gezmesi bekleniyor.

Doğu ve Batı arasında köprü görevi gören İstanbul'a ve Türkiye ekonomisine 26 yıldır çok önemli bir katma değer sağlayan fuar; 400 ton altın, 300 ton gümüş işlemenin gerçekleştiği Türk Kuyum Pazarı'na, doğru alıcı ve satıcıyı buluşturarak büyük ivme kazandırıyor.

Fuarın yüzde 85'i yerli, yüzde 15'i uluslararası sektör profesyonelinden oluşan ziyaretçi sayısı her yıl ortalama yüzde 24 oranında artarak rekor kırıyor.

Fuarı ziyaret eden ilk 10 ülke Türkiye, Rusya, İran, Suriye, Yunanistan, BAE, Hindistan, Irak, İtalya ve Almanya'dan oluşuyor. Daha sonra Lübnan Azerbaycan, Bulgaristan ve diğer ülkeler geliyor.

KOSGEB ve İDMMİB (İstanbul Değerli Metal ve Mücevher İhracatçıları Birliği) tarafından desteklenen fuara, yurtdışından çok kalabalık bir alım heyeti katılıyor.

Fuarda sergilenen ürünler arasında altın  ve pırlanta mücevherat, değerli ve yarı değerli taşlar, montür, inci, gümüş takı, saat, makine, kuyumcu malzeme ve ekipmanları, vitrin malzemeleri ve güvenlik gereçleri bulunuyor.

Fuara katılan firmalar arasında Türkiye'den Damas Mücevherat, Atasay, Altınbaş, Pera Diamond, Gülaylar Altın, Favori, Koçak Gold, Orjinal Mücevherat, Uğur İnci, Zen Diamond, Ariş gibi sektörün lider firmaları yer alıyor.

Fuar, 17-21 Mart tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi (CNR Expo) Yeşilköy'de gezilebilir.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...