Müdür ikna ederken şehit oldu

Antalya'da bir benzin istasyonunda etrafına rastgele ateş açan bir kişiyi ikna etmeye çalışan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü vurularak şehit oldu.

Haberler 22.02.2012 - 15:39

Müdür ikna ederken şehit oldu

Konyaaltı Liman bölgesindeki akaryakıt istasyonuna otomobiliyle gelen bir kişi, elindeki tabancayı gösterip istasyon görevlilerinden aracına yakıt doldurmalarını istedi.


Bu sırada olay yerine polis ekibi çağrıldı. Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, tabancalı kişiyi ikna etmeye çalışırken, çıkan arbedede vuruldu.

Ambulansla Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne götürülen Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Silahlı saldırgan gözaltına alındı. Gökcan'ı vuran saldırganın 50 yaşındaki C.G olduğu öğrenildi.

Antalya Valisi Ahmet Altıparmak, hastane çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada, saat 15.00 sıralarında elim bir olay yaşandığını hatırlattı.

Silahlı bir kişinin benzin istasyonunda diğer vatandaşları ve çevredeki insanları tehdit ettiği yönünde ihbar üzerine Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan'ın olay yerine gittiğini ifade eden Altıparmak, ''Şahsı ikna etme girişimleri son derce güzel bir gelişmede seyrederken, müdürümüzün müdahalesiyle beraber, silahı elinden alma girişimi maalesef neticesiz kalıyor. Saat 15.10 gibi müdürümüz yaralanıyor'' dedi.

Altıparmak, Gökcan'a ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığını ve Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldığını ifade ederek, ''Doktorların tedavisine cevap vermemesi neticesinde maalesef arkadaşımızı kaybediyoruz. Emniyet camiamızın, tüm milletimizin, Türk halkının başı sağ olsun'' diye konuştu.

Olayın adli vaka olduğunu ve daha ayrıntılı bilgi veremediklerin belirten Ahmet Altıparmak, Gökcan'ın eşinin kararı doğrultusunda cenazenin Kütahya'ya ya da Antalya'ya defnedileceğin bildirdi.

Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan için yarın Emniyet Müdürlüğü önünde bir tören düzenleneceği bildirildi.

Sayfa Yükleniyor...