Müezzinoğlu: Onların derdi 30 Mart değil

Balıkesir'de konuşan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Onların derdi 30 Mart seçimleri değil. Onların derdi cumhurbaşkanlığı seçimleri" dedi.

Anadolu Ajansı 03.02.2014 - 16:57

Müezzinoğlu: Onların derdi 30 Mart değil

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gönen'de yaptırılan yeni devlet hastanesi binasının inşaatında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.
     
Daha sonra belediye ve esnaf ziyaretinde bulunan Müezzinoğlu, Gönen Esnaf ve Sanatkarlar Odasında sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda sorun üreten, çözen ve geleceği doğru şekillendiren 3 yönetici tipi olduğunu söyledi.
     
Türk milletinin çok sık sorun üreten yöneticileri gördüğünü, bunun ağır bedellerini yaşadığını dile getiren Müezzinoğlu, zaman zaman sorun çözen yöneticilerle başarının yakalandığını anlattı.
     
'50MİLYAR DOLARI HORTUMLADILAR'
Milletin vizyon üreten, geleceği doğru şekillendiren yönetimleri uzun süre yakalayamadığını, bu yüzden ülkenin yıllarını kaybettiğini vurgulayan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
      
Milletin eline cebini insafsızca uzatan faizciler ve milleti sömürenlerin bunlardan rahatsız olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, "Erbakan Hoca, ramazan ayında iftar sofrasına bu ülkenin din adamlarını davet etti. 'Sakallılar, cübbeliler, Başbakanlığa geldi, 'laiklik, cumhuriyet elden gidiyor, Aczimendiler sokağı işgal etti' diye yaygara kopardılar. 'Cambaza bak, cambaza bak' diyerek öbür taraftardan, bankalardan 50 milyar doları hortumlattılar, hortumladılar" diye konuştu.
      
'HİÇBİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK'
AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2001 yılının 14 Ağustos'unda, partinin kuruluşunu takdim ederken iki temel cümle söylediğini anımsatan Müezzinoğlu, "AK Parti, milletin kendi partisidir, ortak değerlerinin temsilcisidir, ortak hayallerinin öncülüğünü yapacaktır. 'AK Parti kurulurken, kuruluşunu planlarken medyaya güvenerek kurmadık bu partiyi' dedi. 'Sermayeye, belirli güç odaklarına güvenerek kurmadık bu partiyi' dedi. 'Millete inanarak, güvenerek, milletle birlikte yürüme anlayışıyla bu partiyi kurduk ve Türkiye'de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' dedi" ifadesini kullandı.
     
'KAHIR ÇEKMEK ZOR'
CHP ve MHP'ye yeni anayasa için çağrıda bulunan Müezzinoğlu, "Milleti ikide bir tünele, sıkıntıya sokmayacak, çağdaş, özgürlükçü hukuk devletini merkeze alan bir bir anayasa yapalım ama gelmiyorlar çünkü kapalı devre sistemler işine geliyor. Milletle olmak zor, halkın yanında bulunmak, halkın derdini dinlemek, kahır çekmek zor" diye konuştu.
     
Müezzinoğlu, milletle olmak yerine bazılarının kolay olanı seçtiğine dikkati çekerek, şunları dile getirdi:
     
'AĞIZLARINI SULANDIRMAYA BAŞLADILAR'
"Birileri, AK Parti'yi kapatacak, onlar elini ovuşturarak 'oh, ne güzel oldu, meydan bize kaldı' diyecekler. Bugünkü 17 Aralık hadiselerinde 'Ah bir Recep Tayyip Erdoğana'a kadar gitsek de onu alaşağı etsek de bir darbe de burada yapsak, üç savcı, üç hakimle bu işi ne güzel yaparız' diyerek yeniden el ovuşturmaya ağızlarını sulandırmaya başladılar. Artık yağma yok"

'oNLARIN DERDİ...'
AK Parti'yle yürüyen bir millet olduğunu ifade eden Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
     
"Bu millet, milli irade hırsızlarına artık bu ülkede asla meydanı boş bırakmayacak. Bu ülke bizim. Ay yıldızlı bayrağımızın altında bu ülkeyi yarınlara daha güçlü taşımak gibi sorumluluklarımız var. Milli iradeyi, hukuku hukukun üstünlüğünü merkeze alan, 'insanı yaşat ki devlet yaşasın, insanı yücelt ki devlet yücelsin' diyen anlayışın son virajına giriyoruz. Bunlardan birisi 30 Mart seçimleri ve bu, çok önemli. Onların derdi 30 Mart seçimleri değil. Onların derdi cumhurbaşkanlığı seçimleri. 30 Mart seçimlerinde dertleri 'Ah şu AK Parti'yi biraz aşağı çeksek, Recep Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olmasının önünü bir kesebilsek çünkü Recep Tayyip Erdoğan'ı milletten koparamıyorlar, Erdoğan'ı milletin hayallerinin önünde gitmekten caydıramıyorlar."
     
Başbakan Erdoğan'ın birilerinin ne dediğine değil, milletin ne dediğine ve beklediğine baktığını vurgulayan Müezzinoğlu, "Şimdi, '11 yıl yetmedi bir de cumhurbaşkanı olursa işimiz çok zor diyen Avrupa, Almanya, İngiltere, Fransa var. 2023 vizyonunda milli bütçesi 2 trilyon dolar olan Türkiye hedefliyoruz. Bütçeyi 800 milyar dolara taşıyan ve 2 trilyon dolarlık hedefi olan bir AK Parti var" değerlerndirmesinde bulundu.
     
Dışarıdan ülkeye karşı bu akışı ve söylenenleri anladığını ancak içeride rahatsız olanları, milletin kaderiyle oynayanları, masa başı siyasi mühendislik yapanları anlamakta zorluk çektiğini aktaran Müezzinoğlu, milletin bu kişileri iyi tanıdığını söyledi.
     
Bütün oyunları, tezgahları bozacaklarını vurgulayan Müezzinoğlu, bu dönemde birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu, ülkenin vizyonunu milletle başarabileceklerini kaydetti.
      
Başarının temelinde yatan sırrın AK Parti'nin milli iradeye sahip çıkması olduğuna dikkati çeken Müezzinoğlu, şöyle devam etti:
     
"İstikrarlı yönetim anlayışının sonucunda ekonomik istikrar geldiği için de biz hiçbir yatırım yapmaktan sıkıntı çekmedik ama şimdi faizleri, dövizi yükseltmeyi kısmen de olsa başardılar. Cumhurbaşkanımızın tabiriyle uçağı türbülansa sokmayı başardılar. Kim kazandı, kim kaybetti  Dövizin, faizin yükselmesinden kim kaybediyor  Millet kaybediyor, birileri kazanıyor. Bu oyunları 'bak cambaza' diye çok oynadılar. Bu oyunları oynayacakları dönemleri bitirmemiz lazım. 30 Mart'ta yarınlarımızı, evlatlarımızın geleceğini önemser gibi ilimize, ülkemize, milletin geleceğine sahip çıkmamız lazım. Milletimiz, milli iradeye yanlış yapanlara hak ettiklerini sandıkta yeniden verecek. 'Milleti dert edinen, millet için gecesini gündüzüne katanlara da hak ettiği güveni ve desteği de verecektir' diye düşünüyorum"

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...