Muğla Üniversitesi'nde gerginlik

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde bir arkadaşlarının bıçakla tehdit edildiğini iddia eden öğrenciler protesto gösterisi yaptı. Yürüyüş yapmak isteyen grup, polis müdahalesiyle karşılaşınca arbede çıktı.

Anadolu Ajansı 29.12.2012 - 01:28

Muğla Üniversitesi'nde gerginlik

Muğla'da arkadaşlarının bıçakla tehdit edildiğini iddia ederek yürüyüş yapmak isteyen bir grup üniversite öğrencisi ile polis arasında arbede yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde bir öğrencinin bıçakla tehdit edildiğini öğrenen arkadaşları, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Muğla Erkek Öğrenci Yurdu önünde toplandı. Kötekli Mahallesi'ne doğru yürüyüşe geçen gruba polis izin vermedi.

Öğrencilerin yürüyüşüne izin vermeyen polis ekipleri ile öğrenciler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbedede gruptan bir kişiyi gözaltına alan polis, öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı. Öğrencilerin arkadaşlarını almadan gitmeyeceklerini söylemeleri üzerine polis, gözaltına aldığı öğrenciyi serbest bıraktı. Gruptaki öğrenciler arkadaşlarının serbest bırakılmasının ardından dağıldı.

Polis ekipleri Kötekli Mahallesi'nde geniş güvenlik önlemleri aldı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...