Muğla'da 5 çuval taş ele geçirildi

Muğla'da dün yaşanan olayların ardından güvenlik tedbirlerini artıran polis ekipleri, polise atmak amacıyla tarlalardan toplandığı önü sürülen 5 çuval taş buldu.

Anadolu Ajansı 13.05.2010 - 20:55

Muğla'da 5 çuval taş ele geçirildi

Muğla Üniversitesi öğrencileri arasında meydana gelen kavgada bir öğrencinin silahla yaralanmasının ardından dün gece Kötekli Mahallesi'nde yaşanan olaylarla ilgili soruşturma sürüyor.

Soruşturma kapsamında olayların yaşandığı mahallede devriye görevi yapan polis ekipleri, 155 Polis İmdat Hattı'na vatandaşlardan gelen ''bir grup genç tarlalardan taş topluyor'' ihbarı doğrultusunda gençleri yakalamak için harekete geçti.

Olay yerine gelen polisleri görerek kaçan gençlerin tarlada bıraktığı 5 çuval taş, çevik kuvvet ekipleri tarafından emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Muğla Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin akşam yaşanabilecek olası bir olaya karşı kent merkezi ile Kötekli Mahallesi'nde önlem aldığı gözlendi.

Muğla'ya çevre illerden çevik kuvvet ekiplerinin gönderildiği bildirildi.

YARALANAN POLİSE ZİYARET

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Nil Hıdır, beraberindeki Muğla Sağlık Müdürü Dr. İskender Gencer ve Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Fahri Tuna ile dün yaşanan olaylarda protestocu gruptakilerin başına kaldırım taşı ile vurması sonucu yaralanan Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Murat Demirbaş'ı ziyaret ederek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Milletvekili Hıdır, Muğla'da yaşanan olayların üzücü olduğu belirterek , ''Gençlerimizi ve vatandaşlarımızı sağduyu ve sükunete davet ediyorum. Bu tür olaylar kentimizin ve üniversitemizin adının zarar görmesine neden oluyor. Temennimiz bu tür olaylar bir daha yaşanmasın'' dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...