Muğla'da 'evden çıkmayın' uyarısına ilginç yanıt: Evde otura otura, karımla kavga ettim

Muğla'da sağlık görevlileri sokakta denetimde bulunarak bilgilendirici broşür dağıttılar. Sağlık görevlilerinin 'Evde kalın' uyarılarına ise bir vatandaş, ''Evde otura otura, karımla kavga ettim'' şeklinde cevap vererek gülümsetti.

Haberler - DHA 22.03.2020 - 11:15

Muğla'da 'evden çıkmayın' uyarısına ilginç yanıt: Evde otura otura, karımla kavga ettim

'da dün Büyükşehir Belediyesi'nde görevli sağlık görevlileri sokakta bulunan vatandaşları uyardı. 

Corona virüsün 'de de görülmesi ve vaka sayısının artmasının ardından uzmanlar ve yetkililer alınan tedbirler kapsamında 'evde kalın' çağrısında bulundu. Tüm uyarılara rağmen, risk grubunda bulunan 65 yaş üzeri ve kronik hastalığı olan vatandaşlar çağrılara kulak asmadı.

Gece yarısından itibaren ise 65 yaş üstü vatandaşlar için sokağa çıkma yasağı getirildi.

Muğla'da da dün, uyarılara kulak asmayan vatandaşlar, 'sosyal mesafe' tavsiyesine de uymayıp, parklardaki banklarda yan yana oturdu.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı sağlık görevlileri, koronavirüs salgınına karşı alınması gereken önlem ve tedbirler konusunda otogar, park, pazaryeri, cadde ve sokaklarda bulunan vatandaşlara içinde bulundukları risk durumu ile ilgili bilgi verip, broşür dağıttı.

Menteşe Orgeneral Mustafa Muğlalı İşhanı önündeki parkta broşür dağıtımı sırasında ise sağlık görevlisi ile vatandaş arasında ilginç diyalog yaşandı. Görevliler, bankta yan yana oturan iki kişiye, "Corona virüs salgını nedeniyle dışarıya çıkmamanız sizin sağlığınız açısından daha iyi olacaktır. Şu anda yan yana oturuyorsunuz. Özelikle mesafede çok yakın. Kronik hastalar ile yaşlılarda daha çok etkili olduğu için bu süre zarfında evde bulunmanız lazım" uyarısında bulundu.

Bankta oturanlardan Alaattin Kaya (57) ise uyarı karşısında, "Evde otura otura vallahi karımla kavga ettik" cevabını verdi.

Kaya'nın cevabı güldürürken, sağlık görevlisi, "Sizin sağlığınız daha önemli" deyince Kaya, parktan ayrılarak evinin yolunu tuttu.

VİDEO: İSTANBUL SAHİLLERİNDEKİ YOĞUNLUK BUGÜN DE SÜRÜYOR

Sayfa Yükleniyor...