İlişkili Haberler

Muğla Marmaris'te İzmir'den anneler günü için gelen kadınları taşıyan tur otobüsünün devrilmesi sonucu hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlanıyor. 

Kazada yaşamını yitirenlerden Feray Akın'ın (55) için Çanakkale'nin Çan ilçesindeki Demirci Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Akın'ın ailesi ve yakınları ile Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Cengiz Mete Yavuz ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Kazada annesini kaybeden Neslihan Kutluk'u yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

Feray Akın'ın cenazesi kılınan namazın ardından Çan Mezarlığında toprağa verildi.

"ARTIK TRAFİK KAZALARINDA İNSANLAR ÖLMEMELİ"

Kazada yaşamını yitirenlerden 49 yaşındaki Leman Kılıç, İzmir'de toprağa verildi.
Kılıç (49) için Alevi Kültür Dernekleri Buca Cemevinde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Kılıç'ın ailesi, yakınları, İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, AK Parti İzmir milletvekili Mahmut Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekilleri Musa Çam, Tuncay Özkan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, öğrencileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Tören sırasında Kılıç'ın yakınları ve öğrencilerinin gözyaşı döktüğü görüldü.

Alevi dedelerinin yaptığı duaların ardından helallik alındı. Kılınan cenaze namazının ardından Kılıç'ın cenazesi Buca Gökdere Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Leman Kılıç'ın özel bir anaokulunda öğretmenlik yaptığı, geziye kazada hayatını kaybeden ve dün toprağa verilen eltisi Gülizar Kılıç ile gittiği öğrenildi.

Kılıç'ın eşi Muharrem Kılıç da söyleyecek bir şey olmadığını belirterek gazetecilere açıklama yapmak istemedi.

Özel anaokulu sahibi Kasım Akdağ ise uzun yıllar Kılıç ile çalıştığını belirterek, ''Sevgi dolu, fedakar, çocuklar için gözünü kırpmadan hayatını feda edebilecek bir kişiydi'' diye konuştu.

Kazada hayatını kaybeden Kılıç'ın ağabeyi Hasan Kılıç da Anneler Günü nedeniyle düzenlenen bu gezide hayatını kaybedenlerin herkesi üzdüğünü ifade etti. Trafik kazalarında çok fazla insanın hayatını kaybettiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti:

''Bundan böyle insanlar ölmemelidir. Yol hatası, teknik hatası nedeniyle hiçbir insanımızı trafik kazasında kaybetmemeliyiz. Çünkü bu toprakların en değerli varlığı insanlarımızdır. Artık insanların canı yanmamalı. Savaşlarda bile kaybetmediğimiz kadar insanımızı kaybediyoruz. Dünyanın hiçbir yerinde artık insanlar trafik kazalarında ölmemeli. Bunun sorumsuzluğu varsa da bu sorumsuzluğun mutlaka giderilmesi ve insanlarımızı yaşatacak önlemlerin bir an önce alınması gerektiğini düşünüyorum.''

HEM ANNELERİNİ HEM BABALARINI KAYBETTİLER 

Midibüsün uçuruma yuvarlanması sonucu eşi Habil Güler ile birlikte hayatını kaybeden Münire Güler'in naaşı, yakınları tarafından morgdan alındıktan sonra Bornova Kavaklıdere Camisi'ne getirildi.

Cenazede babalarını ve üvey annelerini kaybeden Kevser Cinkaya ile Elif Güler, tabutun başında gözyaşı döktü.

Güler'in cenazesi, ikindi namazının ardından Kavaklıdere Mezarlığı'nda defnedildi.

Münire Güler'in eşi Habil Güler de öğle namazına müteakiben Yeşil Cami'de düzenlenen törenin ardından toprağa verilmişti.

EŞİNE YARDIM EDİYORMUŞ 

Kazada yaşamını yitiren Nazlı Ceylan'ın cenazesi de yakınları tarafından Buca Kaynaklar Mezarlığı'ndaki morgdan alınarak Kurtuluş Camisi'ne getirildi.

Ceylan'ın cenaze törenine eşi Murat (45), çocukları Semanur (21) ve Buğra (13), yakınları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İkindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazından sonra Ceylan'ın naaşı Buca Gökdere Mezarlığında toprağa verildi.

Murat Ceylan'ın gezi turları düzenlemek amacıyla yaklaşık 6 ay önce Buca'da iş yeri açtığı ve iki çocuk annesi Nazlı Ceylan'ın da bu iş yerinde gezi turlarına katılarak eşine yardım ettiği öğrenildi.

Murat-Nazlı Ceylan 
Murat-Nazlı Ceylan 

MOLADA KAZA YAPAN MİNİBÜSE GEÇMİŞ 

Anneler Günü nedeniyle düzenlenen gezide eşi Murat Ceylan ile ayrı araçlarda yolculuk eden Nazlı Ceylan'ın Aydın'ın Çine ilçesinde verilen molanın ardından kazayı yapan midibüse geçtiği öğrenildi.

Çiftin çocuklarını da İzmir'de bıraktıkları öğrenildi.