Muharrem İnce: Şimdi de mağduriyet ithal ediliyor

CHP'li Muharrem İnce, Hollanda ile yaşanan diplomatik krize ilişkin yaptığı değerlendirmede "Hollanda kesin AKP'li", "Yurtdışında propaganda yasak" ve "Şimdi de mağduriyet ithal ediyorlar" ifadelerini kullandı.

170313-muharrem-ince.jpg

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Uşak İl Başkanlığı tarafından Sivaslı Atatürk Meydanı'nda düzenlenen mitingde halka seslendi.

Hollanda ile yaşanan krize değinen ve bu ülkenin seçimlerde yabancı düşmanlığı yaparak oy kazandığını belirten İnce şunları söyledi:

"Peki bizimkisi ne yapıyor. 'Ben mağdurum, oraya bakanlarımı sokmuyorlar diye oda buradan oy toplamaya çalışıyor. Hollanda var ya Hollanda kesin AKP'li.

Almanya'ya ise dünyayı başına yıkarım diyor. Bakın ben Sivaslı'dan sesleniyorum. Dünyayı başına yıkmaya falan gerek yok. Tek bir şey yap. Madem Almanya'ya meydan okuyorsun, İncirlik'te Alman askerleri var çıkar onları seni göreyim hadi. İki sene önce bize vizesiz Avrupa'ya gideceğiz diyorlardı şimdi bakanlar düğün salonuna gidemiyor. Geldiğimiz duruma bakın."

"YURTDIŞINDA PROPAGANDA YASAK" 

Yurtdışında propagandanın mecliste 2008 yılında çıkan bir kanunla yasaklandığını dile getiren İnce, Türkiye'nin yurtdışında seçim çalışması yapmasının AK Parti tarafından yasaklandığını dile getirdi. İnce, "Yasak, bu yasak, biz yasaklamışız. Kim yasaklamış, AKP yasaklamış. Peki, şimdi ne diye oraya gidiyorsun, propaganda yapacağım diye inat ediyorsun. Senin kanunun duruyor ortada. Sen kendin kanun çıkarmışsın, kanunla yurt dışında propaganda yapmayı yasaklamışsın. Bunu Almanya bilmiyor mu? Ama büyükelçilik farklı bir şey. Büyükelçilik bizim toprağımız. Bizim bakanımızı büyükelçilik binasına sokmayan Hollanda terbiyesizlik yapmıştır. Orada da bakanın arkasında dururuz. Canınızı sıkmayın" dedi.

"ŞİMDİ DE MAĞDURİYET İTHAL EDİYOR"

"Türkiye 15 sene içinde dışarıdan mercimek, nohut, bezelye ithal etti. İnek ve saman aldı, her şeyi ithal etti. Şimdi de mağduriyet ithal ediyor" diyen İnce şöyle konuştu:

"Almanya ve Hollanda ile kavga ediyor. Ben mağdurum diyor. Türkiye Cumhuriyeti hükümetleri herhangi bir ülkeyle problem yaşarsa, biz CHP'liler olarak emin olun ki hükümet kim olursa olsun ister Ak Parti, ister MHP ister başkası biz onun yanında oluruz. Biz Kapıkule'den sonra politika ve muhalefet yapmayız. Türkiye'yi yöneten kimse onun yanında oluruz."

Sayfa Yükleniyor...