Mühendis ve 3 işçide corona virüs çıktı, maden ocağında üretim durdu

Zonguldak'ta özel firmaya ait maden ocağında çalışan 1 mühendis ve 3 işçide corona virüs tespit edilmesi üzerine üretim durduruldu. Ocakta çalışan 40 işçi evlerinde karantinaya alındı.

DHA 15.09.2020 - 15:21

Mühendis ve 3 işçide corona virüs çıktı, maden ocağında üretim durdu

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde faaliyet gösteren özel firmaya ait maden ocağında çalışan 1 mühendis ve 3 işçiye 7 Eylül'de corona virüs testi yapıldı ve test pozitif çıktı.

Firma yetkilileri hemen İl Sağlık Müdürlüğü'ne durumu haber verdi. Yapılan filyasyon çalışması sonucunda işçilerle aynı vardiyada çalışan işçiler de evlerine gönderilerek karantinaya alındı.

40 İŞÇİ AİLELERİYLE BİRLİKTE EVLERİNDE KARANTİNADA

Firma yetkilileri ise üretimi durdurarak tüm işçilerin karantinaya alınmasını istedi. Toplam 40 işçi aileleriyle birlikte evlerinde karantinaya alındı. Pozitif çıkan personel ile karantinada bulunan diğer işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 21 Eylül'de sona erecek karantina sonrası, 40 işçi maden ocağında işbaşı yapacak.

''TÜM TEDBİRLERİ ALDIK''

Firma yetkilisi Mustafa Bektaş, çalışanlarında corona virüs tespit edilmesi üzerine üretimi durdurarak sağlık ekipleriyle birlikte koordineli şekilde süreci yönetmeye çalıştıklarını söyledi. İşçilerin sağlığının üretimden önce geldiğini ifade eden Bektaş, "1 mühendis ve 3 çalışanın corona virüs testi pozitif çıkmasının ardından yetkilileri çağırdık. Sonuçları pozitif çıkanlar evlerindeler. Yetkililer geldi kontrollerini yaptılar. Hiçbir eksiğimiz yok. Yanlarında çalışanları da kontrol amaçlı evlerine gönderdiler. Bizler de il sağlık müdürlüğüne yazı yazarak komple tüm işçiyi evlerine gönderdik. Tüm tedbirleri aldık. İşçilerimizin sağlığı çok iyi bizler de takip ediyoruz. Karantina devam ediyor" dedi.

Gelik Merkez Mahallesi Muhtarı Hikmet Bektaş da halkın ve işçilerin sağlığını yakından takip ettiklerini ifade etti.

Sayfa Yükleniyor...