'Muhteşem Yüzyıl'a 4 ödül birden

Magazin Gazetecileri Derneği tarafından bu yıl 20. kez verilen 'Altın Objektif Ödülleri' sahiplerini buldu. Gecede Star'ın 'Muhteşem Yüzyıl' dizisi 4 ödül aldı. NTV'de Gece Gündüz'ü sunan Gülay Afşar 'En İyi Program Sunucusu' seçilirken, 'Zor İşler' ile Dilara Gönder de 'Savaş Ay Özel Ödülü'nü layık görüldü.

03.06.2014 - 00:25

'Muhteşem Yüzyıl'a 4 ödül birden

Magazin Gazetecileri Derneği tarafından organize edilen '20. Altın Objektif Ödülleri' sahiplerini buldu.

Gecede Star TV dizisi 'Muhteşem Yüzyıl'a 'En İyi Dizi' ödülü başta olmak üzere 4 ödül birden geldi.

Dizide Sultan Süleyman'ı canlandıran Halit Ergenç 'En İyi Erkek Oyuncu' seçilirken, Hürrem Sultan'ı oynayan Vahide Perçin 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne layık görüldü.

Dizinin yapımcısı Timur Savcı da 'MGD Özel Başarı' ödülünün sahibi oldu.

Star TV dizisi "Aramızda Kalsın" da "En İyi Komedi Dizisi" seçilirken, Binnur Kaya ve Uğur Yücel bu dalda "En İyi Oyuncu" ödüllerinin sahibi oldu.

Bir dönem Star TV'de yayınlanan "Dila Hanım"la Hatice Şendil "Drama Dizisi Dalında En İyi Kadın Oyuncu" oldu.

"Dila Hanım"dan Erkan Petekkaya ve "Karadayı"dan Yurdaer Okur ise "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü paylaştı.

Yine Star TV'de ekrana gelen "O Ses Türkiye", "En İyi Eğlence Yarışması" oldu.

'En İyi Kadın Program Sunucusu' ödülü, NTV'de yayınlanan 'Gece Gündüz' programıyla Gülay Afşar'a verildi.

'En İyi Erkek Haber Spikeri' ödülünün sahibi ise Star TV'den Celal Pir oldu.

NTV'nin sevilen programlarından 'Zor İşler' ile Dilara Gönder ise 'Savaş Ay Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Kral Pop TV’de yayınlanan ‘Arka Plan’ ve ‘Benim Klip Hikayem’ isimli programlar da ödül aldı.

Duayen gazeteci ve söz yazarı Hakkı Yalçın’ın müzikal hayatından kesitlerin anlatıldığı ‘Arka Plan’ isimli belgesel programını hazırlayan Deniz Rüya Sarı, programı kurgulayan Hüseyin Kaan Üner ve programı görüntüleyen Ahmet Erol ödüle layık görüldü.

Magazin Gazetecileri Derneği’nin bir diğer ödül alan program ise ‘Benim Klip Hikayem’ isimli program oldu. Berksan’ın Sapanca’da üç günde çekilen ‘Duman’ isimli şarkısının tüm perde arkasının anlatıldığı ‘Benim Klip Hikayem’ isimli programda görüntüleri çeken Ahmet Erol, kurgulayan Celal Ufuk Kuşhan ve programı hazırlayan Bora Bağcıbaşı ödülün sahibi oldu.

Türk sinemasının 100. yılı nedeniyle törende Türk sinemasının 100 yılına damga vuran efsane oyuncular da ödüllendirildi.

Cüneyt Arkın, Ediz Hun, Fatma Girik, Filiz Akın, Göksel Arsoy, Gülşen Bubikoğlu, İzzet Günay, Kadir İnanır, Müjde Ar, Münir Özkul, Selma Güneri, Serdar Gökhan, Şener Şen, Tarık Akan, Hülya Koçyiğit, Yusuf Sezgin ve Türkan Şoray, '100. Yıl Özel Ödülü'nün sahipleri oldu.

Gecede 'Yaşam Boyu Onur Ödülleri'ne ise usta oyuncular Salih Kalyon ve Ali Poyrazoğlu ile usta yönetmen Erden Kıral layık görüldü.

'MGD Tiyatro Özel Ödülü'nün sahibi de Ali Poyrazoğlu oldu.

Sinema kategorisinde 'En İyi Sinema Filmi' ödülüne ise komedi dalında 'Eyvah Eyvah 3', drama dalında ise 'Sadece Sen' filmi layık görüldü. 'Sadece Sen' filminin yönetmeni Hakan Yonat'a 'En İyi Sinema Yönetmeni" ödülü de verildi.

En iyi erkek sinema oyuncusu 'Sadece Sen' filmiyle İbrahim Çelikkol seçilirken, 'En İyi Kadın Sinema Oyuncusu' ödülüyse 'Eyvah Eyvah 3' filmiyle Demet Akbağ'a verildi.

Törende müzik dünyasının başarılı isimleri de ödüllendirildi.

Yılın En İyi Şarkısı Gülşen İmzalı 'Yatçaz Kalkçaz Ordayız' seçilirken, 'En İyi Albüm Ödülü', 'Beni Durdursan mı?' ile yine Gülşen'e gitti.

Funda Arar 'En İyi Kadın Yorumcu' seçilirken, erkekler kategorisinde 'En İyi Yorumcu' ödülünün sahibi Emre Aydın oldu.

'En İyi Proje Albümü' ödülü ise Aysel Gürel anısına hazırlanan 'Ayselin' albümüne verildi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...