Mumcu’dan ilginç anekdot

Özge Mumcu, 18 yıl önce öldürülen babası gazeteci Uğur Mumcu'nun  soruşturmasında ihmali olanlar için suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Haberler 24.01.2011 - 12:00

Mumcu’dan ilginç anekdot

NTV’de “Yazı İşleri” programına konuk olan gazeteci yazar Uğur Mumcu’nun kızı ve UM-AG vakfı direktörü Özge Mumcu babasının faillerinin hala bulunamamasından dolayı yaşadıkları üzüntüyü anlattı.


Özge Mumcu, Uğur Mumcu cinayetinde bombayı koyanların bile bulunamadığını, bugün suç duyurusunda bulunarak soruşturmada ihmali olanların ortaya çıkmasını istediklerini belirtti.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda (um:ag) bugüne kadar birçok gazeteci yetiştiğini kaydeden Mumcu, vakfın çok da bilinmemesinin biraz da medyanın kendilerinden fazla bahsetememesi olduğunu belirtti.

Mumcu son olarak babasının başından geçen ilginç bir olayı anlattı.

Mumcu; “Babam esprili bir insandı. 1980’in sonu 1990’ın başında dönemin İstanbul Emniyet Müdürü ile karşılaşınca ona, ‘Beyfendi neden benim telefonlarımı dinletiyorsunuz’ dediğinde Emniyet Müdürü, ‘Olur mu beyfendi, size o kadar çok istihbarat geliyor ki, biz de yararlanıyoruz’ cevabını almıştı” dedi.

Sayfa Yükleniyor...