Münevver ayinde mi öldürüldü?

Münevver Karabulut'un babası, kızının bir ayin sırasında öldürülmüş olabileceğini söylüyor, savcıyla görüşen Karabulut ailesinin avukatı ise cinayetin yüzde 90 çözüldüğüne inanıyor.

NTV Haber 25.05.2009 - 19:02

Etiler ilçesinde Münevver Karabulut’un öldürülerek parçalarının çöp konteynırına atılmasının ardından katil zanlısı Cem Garipoğlu aylardır yakalanamadı.

Cinayeti soruşturan Cumhuriyet Savcısı’yla kısa bir görüşme yapan baba Süreyya Karabulut, cinayetle ilgili yeni bir gelişme olmadığını belirtti: “Bir kişinin bu cinayeti işlemediği gerçek, birden fazla kişi işlediği için ayin ya da körebe sırasında kızımı katletmiş olabilirler.”

Ailenin avukatı Altan Altınyurt, cinayet zanlısı olarak aranan Cem Garipoğlu'nun bir TIR’la yurtdışına kaçırıldığına dair savcılığa ihbar mektubu gönderildiği bilgisini doğruladı.

Altınyurt, şöyle konuştu: “Bir mektup var. Fakat olayın doğruluğunu savcılık ortaya çıkaracak. Bu doğru diyemezsiniz ki... Saptırma da olabilir. Soruşturmayı başka mecralara çekmek için tezgahlanmış olay da olabilir ancak gerçek de olabilir.”

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ise ilk inceleme sonucu ihbar mektubundaki bilgilerin doğru olmadığını açıkladı.

Cinayetin büyük bir bölümünün çözüldüğüne inanan Avukat Altınyurt, şunları söyledi: “Şu açıdan rahatız, cinayetin nasıl işlendiğine dair elimizde o kadar çok delil var ki.... Cinayetin nasıl işlendiği, kimin işlediği yüzde 90 çözülmüş durumda, cinayet masası ve savcılık geri kalan yüzde 10’luk kısmı çözmeye çalışıyor.”

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...