Münevver'in atıldığı konteynıra karanfil!

İstanbul’un Etiler semtinde bir çöp konteynırında bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un ailesi, ve arkadaşları, katil zanlısının hala yakalanamamasını protesto etti.

03.04.2009 - 14:26

Münevver'in atıldığı konteynıra karanfil!

Beşiktaş'taki Dikilitaş Mahallesi'nde bulunan Bingül Erdem Lisesi önünde toplanan Münevver Karabulut'un okul arkadaşları, yakınları ve vatandaşlar, üzerinde ''Meleğimiz rahat uyu'', ''Başbakanım Münevver senin de kızın'', ''Türk polisi yakalar'', ''Torununu teslim et'' yazılı pankartlar açtı.

Daha sonra lisenin önünden Münevver Karabulut'un cesedinin bulunduğu Etiler'e yürümek isteyen gruptakilere önce polis izin vermedi.

Lisenin önüne gelen Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut, “ Sözün bittiği bir noktadan sonra hiçbir şey diyemem'' dedi.

Süreyya Karabulut, daha sonra da kızının cesedinin bulunduğu Etiler'deki olay yerine yürüyüşe geçti. Polisin izin vermediği lise öğrencileri de daha sonra gruplar halinde baba Karabulut'a katıldılar.

Etiler'deki Dilek Yıldızı Sokak'a giden öğrenciler ve vatandaşlara, yoldan geçen araç sürücüleri de korna çalarak destek verdi.

Münevver Karabulut'un parçalanmış cesedinin bulunduğu ve bugün çiçeklerle süslenen çöp konteynerinin önüne gelen Süreyya Karabulut ile arkadaşları dualar ederek konteynere çiçek bıraktılar.

“KIZIM ŞEHİT OLDU”
Süreyya Karabulut, basın mensuplarına burada yaptığı açıklamada, ''suçlunun peşinde değil, suça iştirak edenlerin peşinde olduğunu'' ifade ederek, ''Suça iştirak eden insanlar nerede? Benim kızımın vefatı normal bir vefat değil. Benim kızım şehit olmuştur. Baba olarak duyarlı olmak zorundayım. Birkaç kişinin bir araya gelip bir kızı katletmeleri doğru değil'' dedi.

Katil zanlısının bulunmasını isteyen grup, bir süre olay yerinde bekledikten sonra olaysız şekilde dağıldı.

Münevver Karabulut'un fotoğraflarını taşıyan grup, cinayetin üzerinden yaklaşık 1 ay geçtiğini belirterek, katil zanlısının bir an önce yakalanmasını istedi.

Münevver Karabulut'un öğrencisi olduğu Beşiktaş'taki Bingül Erdem Lisesi önünde toplanan grup, genç kızın cesetinin bulunduğu Etiler'deki çöp konteynırına kadar yürümek istedi. Ancak polis yürüyüşe izin vermedi.

Göstericiler baba Süreyya Karabulut ile birlikte küçük gruplar halinde yürüdü. Yürüyüş sonunda Etiler Dilek Yıldızı Sokak'taki çöp konteynırına karanfil bırakıldı.

Katil zanlısı Cem G. cinayetin işlendiği 3 Mart'tan beri kayıp.

Münevver için daha önce de Taksim'de bir eylem yapılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...