Münir Özkul'un durumu iyi

Münir Özkul'un kızı kızı Güner Özkul babasının sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

28.12.2010 - 13:55

Türk sinemasının ve tiyatrosunun usta ismi Münir Özkul, 1,5 hafta önce ağır solunum yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakımdaki kritik üç günü atlatıp hastanedeki odasına çıkartılan oyuncunun sağlık durumu hakkında olumlu haber kızı Güner Özkul'dan geldi.

Bugün gazetesinin haberine göre; demans hastalığı nedeniyle 2003 yılından bu yana evinden dışarıya çıkmayan ve geçmişe dair birçok şeyi hatırlamayan 85 yaşındaki Özkul'un durumunu kızı Güner Özkul, şöyle anlattı:

"Çok şükür kritik durumu atlattı. Gözü açıktı. Beni ve torununu tanıdı. Bizi gördüğüne çok sevindi. Hızlı bir gelişme kaydediyor. Sorularımıza başıyla, gözüyle cevap veriyordu. Gülümsüyordu. Hijyen koşulları yüzünden kimseyle yine görüşemiyor ama sağlığı iyi. Şu anda eve gitmek için hazır değil. Doktorlar yeni yılın ilk haftası hastaneden çıkmasını umut ediyorlar."

Bir aya yakın özel hastanede tedavisi sürecek olan usta oyuncunun hastane masrafları ile ilgili Özkul, "Hastane biraz anlayış gösterecek. Artık çıkarken ne yapacağımızı düşüneceğiz" dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...