Murdoch: iPad gazeteciliği değiştirecek

Medya dünyasının ünlü patronu Avustralya doğumlu milyarder Rupert Murdoch'a göre, ''iPad'' dijital gazetecilik için yeni ufuklar açıyor.

Haberler 18.10.2010 - 16:59

Murdoch: iPad gazeteciliği değiştirecek

The Times, The Sun, The Wall Street gazetelerinden, Fox televizyonu ve Twentieth Century Fox film şirketine varıncaya kadar medya veya medyayla ilişkili pek çok sektörün patronu konumundaki Murdoch'un, Wall Street gazetesi analizcileriyle kurduğu telekonferans bağlantısında yaptığı konuşma, İngiliz Guardian gazetesinin internet sitesinde yer aldı.


Yaptığı konuşmanın bir bölümünü, Apple şirketinin çıkardığı kısaca ''iPad'' adı verilen tablet bilgisayarların medya sektörü için sağladığı avantajlara ayıran Murdoch, bu cihazların tüketicileri dijital gazetecilik için para ödemeye teşvik edecek ideal bir araç olduğunu söyledi

Konuşmasında, ''iPad''ın uyumlu stilinin gazeteciliği harekete geçireceği görüşünde olduğunu belirten Murdoch, bu cihazın gençleri gazete okumaya teşvik edeceğini dile getirdi.

Tüm dünyada yüz milyonlarca kişinin ''iPad'' sahibi olacağı tahmininde bulunan Murdoch, ''Bu cihazla yapabileceğimiz çok şey ver. Bu cihaz teknolojik olarak geliştikçe biz de haber sunumu metotlarımızı geliştirmek zorunda kalacağız'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...