Muş'ta, teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçleri, Hasköy ilçesine bağlı Karakütük köyü sınırları içinde bulunan Pirtik Deresi bölgesinde PKK'lı terörist grup olduğu yönünde ihbar aldı.

İhbar üzerine, İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Jandarma Özel Harekat, asayiş komando ve geçici köy korucuları timlerinin saat 09.00 sıralarında 2 adet zırhlı araçla bölgeye intikal etti.

Güvenlik güçleri, saat 13.20 sularında Pirtik Deresi bölgesinde kritik arazi araması yaptığı sırada 2 terör örgütü üyesiyle karşılaştı.

Muş Valiliği'nden yapılan açıklamada, teröristlerin açtığı ilk ateşte, Osmaniye ili nüfusuna kayıtlı Hasköy İlçe Jandarma Komutanlığı'nda Merkez Jandarma Karakolu Komutanı olarak görev yapan Jandarma Astsubay Başçavuş Mehmet Çapar'ın (37) şehit olduğu bildirildi.

Açıklamada, olay sonrasında bölgede başlayan geniş çaplı operasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

4 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Öte yandan Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün başlayan ve bugün de devam eden operasyonlarda 4 terörist ölü ele geçirildi.

Konuyla ilgili Şıtnak Valiliği'ndan yapılan açıklamda şu ifadelere yer verildi:

"Vatandaşların desteği ve güvenlik güçlerinin olağanüstü koordinasyonu sonucunda terör örgütü PKK üyesi 4 teröristin ölü ele geçirildi. Çok sayıda terörist yaralı ve etkisiz hale getirildi.

Ayrıca, teröristler yüksek miktarda uzun namlulu silah, el bombası ve roket gibi mühimmatı bırakarak kaçmıştır. Terör örgütü, vatandaşlarımızın nefretini aldığı için ilçemizin huzur ve sükununa zarar verememiştir.''