Muş’ta okulu su bastı

Muş'ta bir haftadır etkili olan ve hala aralıklarla etkisini sürdüren sağanak yağıştan dolayı bir okulu su bastı.

Anadolu Ajansı 03.05.2010 - 18:33

Muş’ta okulu su bastı

Muş genelinde etkili olan sağanak yağışta merkeze bağlı Sungu beldesinde Sungu deresinin taşması sonucu Sungu İlköğretim Okulunda su baskını meydana geldi.


Muş Milli Eğitim Müdürü İlhami Bayraktar, derenin taşmasıyla, 22 derslikli okulu su bastığını belirterek, binanın zemin katında su seviyesinin yükseldiğini, 480 öğrencinin tahliye edildiğini söyledi.

Su seviyesinin yükselmesi sonucu, okul yöneticilerinin, önlem amaçlı, önemli evrakları taşımaya başladıklarını ifade eden Bayraktar, şunları söyledi;

''Okuldan tahliye edilen 480 öğrencimiz Sungu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda eğitimine devam ediyorlar. Her yıl bahar aylarında bu tip manzarayla karşılaşıyoruz. Ancak bu yıl yağışların fazla olması sebebiyle ovada sular yükseldi. Sular yükselince de Sungu İlköğretim Okulunda da su baskını oldu. Ancak eğitimlerinde bir aksama olmadı, birkaç gün Sungu Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nda eğitim görecekler.''

Bulanık ilçesi Yoncalı beldesi Belediye Başkanı Bedrettin Akdeniz de sağanak yağış nedeniyle, Cumhuriyet Mahallesi'nde 80 ev ve iş yerinde su baskınları meydana geldiğini bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...