Mustafa Balbay ve Neriman Aydın'a ek sorgu

Cumhuriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile yazar Neriman Aydın, Ergenekon soruşturması kapsamında ek ifadelerinin alınması amacıyla İstanbul'a getirildi.

05.03.2009 - 10:27

Mustafa Balbay ve Neriman Aydın'a ek sorgu

Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeraya Öz’ün talimatı üzerine, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay ile yazar Neriman Aydın'ı evlerinde gözaltına aldı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen Balbay ve Aydın'ın ek ifadelerinin alınması için İstanbul'a gönderildi.

BALBAY'IN AVUKATI: GÖZALTINA ALINMADI
Mustafa Balbay'ın avukatı Akın Atalay, müvekkilinin gözaltına alınmadığını, savcının talebi üzerine 1 polis memuru nezaretinde İstanbul'a gönderildiğini söyledi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay ve yazar Neriman Aydın, Ergenekon soruşturmasının 1 Temmuz 2008'de gerçekleştirilen 6. dalga operasyonu sırasında gözaltına alınmış, ancak savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmışlardı.

Aynı operasyonda emekli orgeneraller Hurşit Tolon, Şener Eruygur ve ATO Başkanı Sinan Aygün ile Neriman Aydın'ın ağabeyi emekli müfettiş Kemal Aydın tutuklanmıştı.

Kemal Aydın dışındakiler daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...