Mustafa Elitaş'tan Meclis'teki kavgaya yönelik açıklama

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesi sırasında yaşanan kavgaya ilişkin, "İki kadın milletvekili bana taciz uyguladı" dedi.

mustafa-elitaş-18-02-15

Dün İç Güvenlik Paketi'nin görüşülmesi sırasında Meclis'te yaşanan kavgaya yönelik bir açıklama da AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'tan geldi.

HDP kanadından yapılan açıklamaların kamuoyunu aldatma amaçlı olduğunu söyleyen Elitaş,  "Pervin Buldan ve Sebahat Tuncel bana taciz uygulamıştır" dedi.

Elitaş'ın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"CHP dün de gördüğümüz gibi paralel örgütün maşası haline gelmiş. MHP taşeronu olma gayretinde bulunuyor. Maalesef vagon haline döndüler. 

Sandıktan değil, sokaktan itirazı çıkarmaya çalışanlar TBMM'de terör estirmişlerdir. Geçen haftadan bu yana terör estirmemelerini rica etmiştik. AKP Grup önerisinin geçmemesi için 3 parti birlikte terör estirmiştir.

Söz hakkı olmamasına rağmen Hasip Kaplan 10-15 saniye konuşmuş ve kürsüden uzaklaştırılmıştır. Ben konuşmaya başlarken, 2 kadın milletvekili, birisi Pervin Buldan ve diğeri Sebahat Tuncel, bana taciz uygulamışlardır. Beni kürsüden uzaklaştırmaya çalışmışlardır. Bugün kamuoyunu aldatma şeklinde, beni sözlü hedef göstererek kadın milletvekillerini uzaklaştırmaya çalışanlar sanki benimmiş gibi açıklamalarda bulunmuşlardır.

Sebahat Tuncel beni iteklemiştir. HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken bana yumruk sallamıştır. HDP'liler bu işi bir senaryo haline getirmiş ve 2 milletvekilini figüran olarak kullanmışlardır. 

Hem Pervin Buldan'ı hem Sebahat Tunceli ben kürsüdeyken kürsüye gönderip kürsüden uzaklaştırmaya çalışmışlar ve HDP'li vekiller bana saldırmaya yeltenmişlerdir. 

Bu saldırıyı gören milletvekili arkadaşlarımız onların bu saldırılarını uzaklaştırmak için benim etrafımda toplanmışlardır. Bir milletvekili başkanlık divanını işgal etmiştir. Başkanlık divanına çıkarak Meclis Başkanvekili'nin olduğu yerde başkanlık çanını alıp milletvekillerine atmaya gayret etmiştir. 

Ve bu yaptıkları eylemlerinin tamamını AK Parti'nin üzerine atmaya çalışmaktadırlar. Kapalı oturumdan dolayı bunların görüntüleri olmadığından bunları izah edemiyoruz. Ama zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar. Bir milletvekili sandalyeyi alıp AK Partili vekillere atmaya çalışmıştır. 

Öyle sanıyorum ki 2 kadın milletvekili kendilerini darp etmişlerdir. Hiçbir AK Partili milletvekili kendilerine müdahalede bulunmamıştır. Onlar bize fiili saldırıda bulunmuşlardır. Kendilerine verilen rolü çok iyi oynamışlardır, bize darp edildi vücudumuz morardı diyorlar. Hiçbir AK PArtili vekil kadınlara dokunmayı kendisine yakıştıramaz.

Sayın Mustafa Çam'a geçmiş olsun diyorum, arbede sırasında ayağı takılarak çiçeklerin üzerine düştü ve zedelenme oldu. Hiçbir AK Aprtili vekilinin ona fiili saldırısı yoktur."

Sayfa Yükleniyor...