CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu ziyareti sırasında Okmeydanı'nda yaşanan olaylarla ilgili açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Demokrasilerde protesto, gösteri en doğal haktır. 1982 Anayasası'nda bile bu çok açıkça yazılıdır. Eğer şiddete yönelirse protestolar, polis müdahale eder ama yine insanları öldürerek, kurşun kullanarak değil. Bu affedilecek bir şey değil" dedi.

"Eğer böyle giderse Türkiye'nin geleceği açısından endişeleniyorum. Kullandığı dil, insanları ayırıyor. Ülkeyi yönetenler kucaklayıcı bir dil kullanmalı" diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Biz ölen gence de, yaralı polise de sahip çıkıyoruz" şeklinde konuştu. 

Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: "Eleştiriyi dinlemeye bile tahammül edemeyen bir yapı var karşımızda, bu yapı ülkeyi felakete götürür. Toplumu bölmeye yönelik bir tavır takındığını ben çok iyi biliyorum. Ölen insanlara değil kırılan cam ve çerçeveye üzülürseniz bu sağlıklı bir durum değil. Kendi toplumundan en azından beli bir kesimden intikam almayı beynini arka tarafına yerleştirmiş."