Muzaffer Kuşhan KHK ile 3 ayda serbest

OHAL kapsamında yürülüğe giren Kanun Hükmünde Kararname ile cezaevinden çıkanlar arasında diyetisyen Muzaffer Kuşhan da var. Kuşhan, 19 yaşındaki Dila Kurt'un zayıflama kliniğinde uygulanan diyete dayanamayıp hayatını kaybetmesinin ardından hapis cezasına çarptırılmıştı. Kuşhan cezaevinde 3 ay kaldı.

Haberler - NTV Haber 06.09.2016 - 20:42

Muzaffer Kuşhan KHK ile 3 ayda serbest

19 yaşındaki Dila Kurt, Diyetisyen Muzaffer Kuşhan'ın Polonezköy'deki zayıflama kliniğine gitmiş, 45 günde 14 kilo vermiş ama uygulanan diyete dayanamayıp, 2008 yılı eylül ayında hayatını kaybetmişti.

Kurt'un ölümüyle ilgili, Kuşhan, bilinçli taksirle ölüme neden olmaktan 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

3 aydır cezaevinde olan Kuşhan, OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile serbest kalanlar arasında.

Dila Kurt
Dila Kurt

Cezaevinden çıktıktan sonra konuşan Kuşhan, “Hiçbir zaman suçlu olduğumu düşünmedim, ilahi adalet tecelli etti. Ben suçsuz yere oradaydım. Bu kız kronik kalp hastasıydı ve benim tarafımdan hiç bilinmeyen bir şeydi. Gizli kalp hastalığı bir anda gelir. Kendi hastalığından rahmetli olduğuna göre, bu suçun bana yüklenmesi adli tıpın kurduğu bir kumpastır” dedi.

Kuşhan hakkında hekimlik mesleğinin gerektirdiği asgari tedbirleri almayıp taksirle ölüme neden olmak suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Uzun mahkeme sürecininin ardından Kuşhan hakkında 4 yıl 3 ay hapis ceza verilmiş, ancak sanığın iyi hali nedeniyle 3 yıl 6 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Ayrıca kararın kesinleşmesinin ardından Kuşhanx meslekten 2 yıl men cezası da almıştı.

Diyetisyen Kuşhan, kararı avukatlarıyla yeniden inceleyeceğini, yeniden mesleğe dönme yollarını arayacağını söyledi.

Sayfa Yükleniyor...