Müzik dünyasından tayfun yardımı

Lady Gaga, Beyonce ve Adele gibi pek çok ismin yer aldığı albümden elde edilecek gelir, Filipinler’deki afetzedelere gönderilecek.

Anadolu Ajansı 26.11.2013 - 16:37

Müzik dünyasından tayfun yardımı

Filipinler'i vuran Haiyan tayfununda zarar gören afetzedeler için dünyaca ünlü birçok sanatçının hit parçaları tek bir albümde toplandı.

Lady Gaga, Beyonce, Adele, Katy Perry, Justin Timberlake, Eminem, Madonna, U2, The Beatles, Red Hot Chili Peppers, Linkin Park ve Kings of Leon gibi çok sayıda ünlü ismin yer aldığı''Filipinler için şarkılar" adlı çalışmada, 39 parça bulunuyor.

Filipinler'e yardım yapmak isteyenler, albümü iTunes'tan 9,99 dolar karşılığında edinebiliyor. Albüm satışından sağlanacak gelir, tayfundan zarar gören bölgelere gönderilecek.

Filipinler'de etkili olan Haiyan tayfununda ölenlerin sayısının 5 binin üzerine çıktığı açıklanmıştı. Birleşmiş Milletler,felaketten zarar görenlere yardım ulaştırılması amacıyla hazırladığı eylem planı kapsamında 301 milyon dolara ihtiyaç duyulduğu duyurmuştu. Tarihinin en büyük doğal felaketiyle karşı karşıya kalan Filipinler'e, dünyanın birçok ülkesinden ve uluslararası organizasyonlar tarafından para ve yardım malzemesi gönderilmişti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...