Müzikten değil modadan kazanıyor

Jessica Simpson müzik kariyerinin dışında modada da oldukça başarılı. Simpson’ın kıyafetleri bir milyar dolarlık satış yaptı.

08.12.2010 - 12:08

Müzikten değil modadan kazanıyor

Film kariyeri tek bir projeden ibaret kaldı ve son albümü de eleştirilerde ortalama notlar aldı.

Ama Simpson’ın moda markası müthiş bir başarı kazanmış gibi görünüyor.

Moda sektörü kuruluşu WWD’ye göre 30 yaşındaki yıldızın yalnızca üç sene önce kurduğu giyim markasının satışlarının gelecek yıl bir milyar doları geçmesi bekleniyor.

Marka sadece bu yıl 750 milyon dolar perakende satış yaptı. Gelecek yıl satış tahmini ise yeni satışa sunulan spor giysisi koleksiyonunu da hesaba katıyor.

Jessica Simpson Koleksiyonu markasının ana lisansını elinde tutan, Nine West’in kurucusu Vince Camuto, yıldızın başarısının sırrını açıkladı.

Camuto WWD’ye, ‘O hem içimizden birini temsil ediyor, hem de elinde harika bir ürün var. İnsanlar onu seviyorlar. Onu bir stil ikonu olarak görüyorlar’ dedi.

Jeanswear serisini lisanslayan Jones Grubu’ndan Jack Gross da şöyle dedi: ’Hem 15-16 yaşındakiler, hem de 40 yaşındakiler onu seviyor. Kimi zaman yanlış adımlar atıyor ve insanlar kendilerini onunla özdeşleştiriyor.'

Annesiyle beraber Koleksiyonun kreatif direktörlüğünü yapan Simpson 2007’deki kuruluşundan bu yana markasını genişleterek ürün yelpazesine popüler bir ayakkabı serisi , aksesuarlar, bavullar ve hatta bir koku ekledi.

Kot koleksiyonu daha şimdiden Macy’s, Dillard’s ve Belk de dâhil olmak üzere ABD çapındaki 650 büyük mağazaya ulaştı. Belk’i bizzat ziyaret eden yıldızı görmek için 600 kişi sıraya girdi.

Önümüzdeki iki sene boyunca yalnızca Jessica Simpson Jeans ve yeni spor giysi serisinin 200 milyon dolarlık satış yapması bekleniyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...