Nabi Avcı: Siyasetçi olamadım

Milli Eğitim Bakanlığı görevini Ömer Dinçer'den devralan Nabi Avcı, yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a teşekkürü en sona bıraktığını farketti. Avcı, "Hala siyasetçi olamadım" dedi.

25.01.2013 - 14:36

Nabi Avcı: Siyasetçi olamadım

Ömer Dinçer, Milli Eğitim Bakanlığı görevini, düzenlenen törenle Nabi Avcı'ya devretti.

Dinçer, devir teslim töreninde yaptığı konuşmasında "Çocuklarımızın farklılığı, toplumumuzun farklılığı üzerine bir yapı için çalıştık. Bunu yaparken esas odağımızda çocuklarımızın daha iyi eğitim alması vardı. Mevcut statükonun değişimiyle alakalı konular her zaman risklidir. Bunun üzerinden rahatsızlık duymuş arkadaşlar olabilir. Esas gözetmemiz gereken çocuklarımızın küresel düzeyde eğitim almalarıydı" dedi.

Nabi Avcı da yaptığı konuşmada Ömer Dinçer’e teşekkür etti.

Avcı, "Eskişehir’de bir gelenek başlattık 'az laf, çok iş' diye. Teşekkür edecek çok kişi var. Hasan Ali Yücel’e, Orhan Oğuz’a, Hasan Celal Güzel’e, AK Parti döneminde bu sorumluluğu üslenen bakanlarımıza, özellikle sayın bakanımız size teşekkür ediyorum" dedi.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmeyi sona bıraktığını fark eden Avcı, "Son teşekkür konuşmamı da yapayım. Hala siyasetçi olamadığımızın bir kanıtı gibi şimdi bu. Bu görevi bize tevdi eden sayın cumhurbaşkanımıza ve başbakanımıza ayrıca teşekkür ediyorum" diye konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...