NASA 2008’den beri var olan Twitter hesabını bugünlerde yine oldukça etkili kullanıyor. Son olarak takipçilerini uzay üssünde ağırlayacağı Tweetup (Twitter kullanıcılarının katıldığı buluşma) ile adından söz ettiren NASA, sayıları 1 milyona yaklaşan takipçilerine merak uyandıran dünyasının kapılarını açıyor.

NASA Twitter’da ilk yer aldığı yıl olan 2008’de Mars Phoenix görevi sırasında yapılan otomatik güncellemelerle bilim kategorisinde Shorty ödülünü kazanmıştı. Başarılı Twitter kampanyalarına verilen bu bağımsız ödülün ardından NASA 2009’da bir ilki daha gerçekleştirdi ve NASA astronotu Michael Massimino Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan (UUİ) ilk tweet atan kişi oldu.

NASA’nın bir çok astronotu bireysel Twitter hesapları üzerinden de etkili olmayı sürdüyor. Hatta, Discovery uzay mekiğinin son görevi esnasında UUİ’ye monte edilen Robonaut 2 isimli humanoid robotun bile Twitter’da 35 bine yakın takipçisi bulunuyor. Geçen yıllarda Twitter hesabının hack’lenmesi gibi sıkıntılı durumları da atlatan NASA, son Tweetup buluşmasında 150 şanslı Twitter takipçisini 28-29 Nisan tarihlerinde Endeavour uzay mekiğinin uçuşuna tanık olmak üzere Kennedy Uzay Üssü’nde ağırlamayı planlıyor.

NASA ilk Tweetup’ı 2009 Ocak ayında gerçekleştirdi. O tarihten bu yana 5 Tweetup gerçekleştiren NASA bunun dışında da Twitter’da sürekli güncel ve ilgi çekici içerik paylaşarak takipçi sayısını artırmaya devam ediyor.

Ay sonundaki etkinliğe katılmak için Twitter’da NASA’yı takip etmek ve buradaki linkten başvuru yapmak gerekiyor. NASA’nın son olarak Twitter kampanyalarıyla ilgili yayınladığı videoyu da bu Youtube linkine tıklayarak izleyebilirsiniz.