NATO'daki hedef skandalına CHP'den kınama

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, NATO'daki skandalla ilgili açıklama yaptı. Durumun kabil edilebilir olmadığını söyleyen Özel, "Türkiye en sert şekilde cevabını vermelidir" dedi.

özgür özel.jpg

Norveç'teki NATO tatbikatında Atatürk'ün resmi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin hedefler arasına konulmasına CHP'den tepki geldi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "NATO tatbikatındaki durum hem Atatürk hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı açısından kabul edilebilir bir şey değildir. Bu konuda Türkiye en sert şekilde cevabını vermelidir" dedi.

Bu durumun kabul edilebilir bir durum olmadığını söyleyen Özgür Özel şunları kaydetti:

"NATO tatbikatındaki durum hem Atatürk hem de Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı açısından kabul edilebilir bir şey değildir. Bu konuda Türkiye en sert şekilde cevabını vermelidir. CHP'nin duruşu, bu ayıbın derhal giderilmesi, özür dilenmesi ve bu suçu işleyenlerin kendi ülkelerinde ve dünya kamuoyu önünde cezalandırılmaları yönündedir. Ne Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı'na ne de ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı'na karşı bu hakaretin kabul edilebilir bir yanı yoktur."

"ŞİDDETLE KINIYORUZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz da "Böyle, müttefiklik ruhuna uymayan, sorumsuz ve provokatif davranışları en sert şekilde kınıyoruz" dedi.

Bunu yapanların DAEŞ, El Kaide ve El Nusra gibi terör örgütlerinden bir farkı olmadığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti:

"Bizim simgelerimize dönük her çirkin yaklaşıma tepki veririz. Umuyorum ki bu işi kim ve kimlerin yaptırdığı da açığa çıkar ve gerekli cezaları da alırlar. Atatürk'e, bayrağımıza dönük zaman zaman vuku bulan bu alçak saldırılar, yapanları daha da küçük duruma düşürür. Sayın Cumhurbaşkanı'nın fotoğrafının hedef alınması da asla kabul edemeyeceğimiz çirkin bir davranıştır. Şiddetle kınıyoruz."

Sayfa Yükleniyor...