Aşağıda sırayacağımız sorunlardan bir kısmını bir çok anne evinde yaşıyor. Yemek sorunu anne çocuk ilişkisini son derece olumsuz etkileyebiliyor:

Çocuğunuz neden yemek yemiyor?

Kaşıkla peşinden mi koşuyorsunuz?

Ancak televizyon karşısında ya da oyunlarla mı yedirebiliyorsunuz?

Size zayıflamış gibi mi geliyor?

Siz almasanız da eşin dostun katkısıyla abur-cubur yemeğe mi alıştı?

Her şeyi püre yapmak zorunda mı kalıyorsunuz?

Yediremediğimiz yemek arkamızdan ağlar mı?

Çocuğunuzun yemek yeme alışkanlıkları ile ilgili sorunlarınız mı var?


Yoksa biz yeni nesil annelerin yemek konusu ile ilgili sorunları mı var?

Çocukların sağlıklı beslenme alışkanlığı edinmesi için, okul öncesi dönemdeki kazanımları çok büyük önem taşımaktadır. Bu dönemde anne, baba ve çocuga temel bakımeveren kişilerin tutumları, gelecekteki beslenme alışkanlıkları üzerinde belirleyici bir rol oynuyor.


İnternet Anneleri Akademisi, Uzman Psikolog Iraz Toros Suman’ın konuşmacı olduğu doğru beslenme alışkanlıkları semineriyle, yemek yedirmeyi bir savaştan çıkarmayı hedefliyor.

Tarih : 03 Şubat 2013 Pazar
Saat : 15:00 – 17.00 arası
Yer : Central Hospital Kozyatağı
 Kozyatağı Mh., 34742 Kadıköy/İstanbul
 Tel: 0216 410 77 90 (Krokiyi aşağıda görebilirsiniz)
Düzenleyen : İnternet Anneleri Akademisi
Kayıt ve bilgi için: info@internetanneleri.com / 0532 425 74 74

Katılım kontenjanla sınırlıdır. Katılmak isteyenlerin kayıt yaptırması gerekmektedir.

Uzman Psikolog Iraz Toros Suman kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesinde aldığı psikoloji lisans eğitiminin ardından bir kadın sığınma evinin kurucu müdürlüğünü yaptı. Bu deneyim aile içi iletişim problemlerinin geldiği son noktaya şahit olmasını; böylece çocuklarla çalışmanın önemini kavramasını sağladı. Bu dönemde uzmanlığını tamamladı ve tezini “aile içi şiddet” üzerine oluşturdu. Kadın sığınma evinde kurduğu oyun odası herşeyin başlangıcıydı. Sağlık bakanlığı çalışanı olarak geçirdiği yıllarda çocuklarla ilgili ölçme-değerlendirme süreçlerinde aktif olarak yer aldı. Normal gelişim gösteren çocukların yanısıra farklı gelişim gösteren çocuklarla bol bol çalışma fırsatı bulan uzmanımız, 2009’ dan bu yana “Iraz’ ın Oyun Grupları” adlı oluşumu ile alternatif eğitim modellerinden esinlenen aktiviteler yaratarak 0-3 yaş aralığı için ebeveyn katılımlı oyun grupları düzenlemektedir. İstanbul'da kurduğu çocuk atölyesinde aile danışmanlığı yapmakta, aile içi iletişim seminerleri vermekte ve oyun terapisti ünvanı ile 3-12 yaş aralığındaki çocuklarla çalışmaktadır. Uzman Psikolog Iraz Toros Suman aynı zamanda Türkiye’ nin ilk veli inisiyatifi Montessori Okulu Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ nin kurum psikologu olarak görev yapmıştır.