Necipoğlu'nun öğrencilerine psikolog desteği

Rio-Paris seferi sırasında kaybolan Fransa Hava Yolları'na ait uçakta yer alan Fatma Ceren Necipoğlu'nun, Anadolu Üniversitesi'ndeki öğrencilerine psikolog desteği verildiği belirtildi.

Haberler 03.06.2009 - 19:46

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Yaşar Hoşcan, kaybolan Fransız uçağında bulunan AÜ öğretim görevlisi Fatma Ceren Necipoğlu'nun öğrencilerine psikolog desteği verdiklerini açıkladı.

Hoşcan, "Arp bölümünün öğrencilerinin sınavları devam ediyor. Sınav psikolog gözetiminde yapılıyor. Nasıl kaza yapan bir kişiyi trafiğe tekrar alıştırmak zorsa, öğrencilerin eline tekrar müzik aleti vermek de zor. Bu yüzden öğrencileri tekrar müzik aletine alıştırmak için psikolog desteği alıyoruz" dedi.

Necipoğlu'nun akıbeti konusunda hala bilgi sahibi olamadıkları için öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin üzüntü içinde bulunduğunu söyleyen Hoşcan, umutlarını yitirmeye başladıklarını ifade etti.

Tüm ülkenin ne kadar değerli bir kişi kaybettiğinin farkından olduğunu ifade eden Prof. Dr. Hoşcan, ''Bugün, Dışişleri Bakanlığı'ndan da telefonla aradılar. Necipoğlu'nun akıbeti konusunda hala bilgi sahibi olamadığımız için öğrencilerimiz ve öğretim görevlilerimiz üzüntü içinde. Basında çıkan bazı haberler bizi üzdü. Yok 'son davetiyesiymiş', yok 'başka bir hocamız da gidecekmiş de sponsor bulamamış'. Davetiyeler zarf ya da posta yoluyla değil elektronik postayla geliyor. Ayrıca AÜ'de iki değil, tek arp hocamız var'' şeklinde konuştu.

Öte yandan, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdür Vekili Abdullah Çokaklı da Prof. Dr. Hoşcan'a taziye ziyaretinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...