Erdoğan: Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen "Tokatlılar Buluşması" etkinliğine konuştu.

Anadolu Ajansı 29.03.2015 - 17:44

Erdoğan: Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan Tokatlılar Buluşması kapsamında Sinan Erdem Spor Salonu'nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, başbakanlığı döneminde çalışma ofisine dinleme cihazı konulmasıyla ilgili 2 emniyet mensubunun Romanya'da yakalanarak Türkiye'ye iade edilmesine ilişkin "Paralel yapılanmasına karşı verdiğimiz mücadele de aynı tarihi sürecin bir parçasıdır. Şimdi soruyorum Ey imamlar niye kaçıyorsunuz? Bunlar arkasında saf tuttuğumuz imamlar değil ha. Bunlar farklı suçları olan imamlar. Niye kaçıyorsunuz yoksa bir suçunuz kalın burada. Nereye kaçarsanız kaçın sizi bulacağız. Bakın Romanya'da yakalandılar" ifadelerini kullandı.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Başbakanın ofisine böcekleri yerleştirmek suretiyle, kalkıp da başbakan hangi bakanla, uluslararası hangi bir başbakanla, neyi konuşuyor, bunu takip etmek isteyenler siz değil miydiniz? Madem dürüsttün ya, sen emniyetin bir mensubusun, sen başbakanın yanında bir görevlisin ya. Sen ne zamandan beri ajanlığa,  casusluğa başladın? Peki niye kaçıp gidiyorsun o zaman? Nereye kaçarsanız kaçınız sizi bulacağız. İşte Romanya'ya kaçtınız ve orada yakalandınız. Dedik ya bunları inlerinden çıkacağız ve şimdi inlerinden çıkarılıyorlar."

"SEÇİMİ FIRSATA DÖNÜŞTÜRMELİYİZ"

Erdoğan, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle Türkiye'de yeni bir döneme ilk adımın atıldığını belirtti.

7 Haziran'da 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin yapılacağını hatırlatan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Cumhurbaşkanlığı seçimiyle Cumhuriyet tarihimizin yeni bir dönemine ilk adımı attık. Artık Cumhurbaşkanını, Cumhurbaşkanımızı siz seçtiniz, millet seçti. Parlamenter sistem artık bekleme odasına girmiş bulunuyor. Yeni Türkiye'nin ilk işareti 10 Ağustos'tu. Şimdi önümüzde 7 Haziran'da bir seçim var. Bu seçimi yeni Türkiye yolunda yeni anayasa ve başkanlık sistemi için bir fırsata dönüştürmeliyiz."

Sayfa Yükleniyor...