'Netanyahu ile Kılıçdaroğlu aynı konuşuyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, ''İsrail Başbakanı Netanyahu, Sarkozy, Bahçeli, Kılıçdaroğlu birbirine paralel konuşuyor. Aynı yerden konuşuyorlar. Benzer şeyler söylüyorlar'' dedi.

Anadolu Ajansı 21.10.2011 - 22:39

'Netanyahu ile Kılıçdaroğlu aynı konuşuyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, AK Parti Yalova İl Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada, son dönemde yaşanan terör olaylarına değindi. 73 milyon insanın huzur ve refah içerisinde, aynı mutlulukla yaşamasını istediklerini belirten Gedikli, ''Doğudaki ile batıdaki, kuzeydeki ile güneydeki arasında bir fark olmasın. Çünkü biz 73 milyon insan bir ve beraberiz. Bu birlik ve beraberliği inşallah kimse bozamayacak. Çünkü biz gücümüzü kalbimizden alıyoruz. İmanımızdan güç alıyoruz. Bu imanı kimse sindiremez. Bu iman topla, tüfekle, silahla susturulamaz'' diye konuştu.

Sivil anayasanın konuşulması gerektiğini ifade eden Gedikli, ülke gündeminin buraya gelmesinin çeşitli nedenleri olduğunu dile getirerek, şöyle devam etti:

''Terörün bir şekilde gündeme sokulmasının çeşitli sebepleri var. Bunun arkasında başka işler var. Çünkü Türkiye artık ciddi bir şekilde güçleniyor. Türkiye eskisinden farklı arkadaşlar. Türkiye büyük bir ülke gibi hareket ediyor. Bizim Ortadoğu'daki etkinliğimiz çok arttı. Son 5 yılda geldiğimiz yere bakın. Sadece ekonomide değil, dış politikada da çok iyi bir noktaya geldik. Ortak değerleri savunarak, zulme ve zalime karşı çıkarak yaptık bunları. Biz Türkiye olarak bütün ülkelerde, komşu ve çevrede kim zulme uğruyorsa, yanında olduk. Bu, bizi Ortadoğu'da olsun, bölgede olsun çok güçlü bir hale getirdi. Türkiye'nin bu etkinliğini dışarıdakiler çok açık, net görüyor. Ekonomi adeta parlayan bir yıldız gibi. Güç kazanma, Türkiye'nin farklı bir noktaya gelmesi herhalde bazı yerleri ürkütüyor. Maalesef yöntem olarak bu yola başvuruyorlar ve bunu kullanıyorlar.''

Hakkari'deki hain saldırı sonrasında muhalefetin yaptığı açıklamaları da eleştiren Gedikli, şöyle konuştu:

''Daha Allah'tan rahmet dilemeden hemen, 'OHAL ilan edilsin', yok 'hükümet istifa etsin' gibi yaklaşımlar... Son derece sığ, basit ve ülkemize hiçbir şekilde hizmet etmeyen açıklamalar. Ortada hiçbir değerlendirme, öneri yok. Biz elbette kendi çözümlerimizi ortaya koymuş, onları uygulamaya gayret ediyoruz. Şimdi bakıyorsunuz bu açıklamalar nereye, kime hizmet ediyor? Genelde hangi paralelde? O da enteresan. İsrail Başbakanı Netanyahu, Sarkozy, Bahçeli, Kılıçdaroğlu birbirine paralel konuşuyor. Aynı yerden konuşuyorlar. Benzer şeyler söylüyorlar. Bu nasıl bir iştir? Hepsi bir olmuş bir yerden konuşuyorlar. Neymiş efendim; İsrail'e karşı bu kadar açıktan cephe alınır mıymış? Ne demek, niye alınmazmış? Niye alınmasın? Zulüm ediyorsa alırız. Bu işler sizin dar ufkunuza sığmaz. Siz tabi bu ülkeyi hiç büyük görmediniz. Yabancı nasıl bakıyorsa, bunlar böyle bakıyor.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...