New York Times’ı internetten okumak ne kadar?

New York Times gazetesi, dijital okuyucuları için ödeme planını hazırladı. Gazeteyi okuyabilmek için ayda 19,99 dolar ödemek gerekiyor.

24.03.2011 - 14:39

New York Times’ı internetten okumak ne kadar?

Medyaloji.net'in haberine göre, New York Times’ın yeni dijital abonelik planını, gazete abonelerine sunuldu. Kullanıcılar bugüne kadar The Times’ın web sitesinden ücretsiz erişim sağlıyordu. Ancak Amazon’un Kindle’ı, Barnes & Nobles ya da Sony Reader’da olduğu gibi e-okuyucu yöntemiyle abone olanlar, birkaç ağacı kesilmekten kurtarıyor ama şirketlerin cebine kazanç sağlamıyordu.

Daha önce açıklanmış olan detaylarda gözden kaçan nokta; 15 dolar ödeyerek siteye erişim sağlayan aboneler aylık 20 köşe yazısı okuma hakkı olan ücretsiz giriş yapanlarla aynı haklara sahipti. Bu ücret aylık 19,99 dolar üyelik ücretiyle sadece günlük gazeteye erişim sağlandı. Aynı zamanda aboneler isterlerse aylık 35 dolar ödeyerek New York Times’ın ekleri ve gazetenin internet sitesine sınırsız erişim de sağlayabiliyorlar.

Bu ücret aynı zamanda The Times’ın akıllı telefonlar ve iPad uygulamaları için belirlediği fiyatla da neredeyse aynı. Fakat elektronik kitap donanımları Kindle ve Nook okuyucuları aynı uygulamayı kullanmak için daha fazla ödemek zorundalar. Akıllı telefonlar ve tablet pc uygulamalarına abone olan okuyucular site içeriğinin sadece güncellenen bir kısmına ulaşabilecekler, tüm gazeteye değil.

The Times’tan bir yetkili e-okuyucu abonelik ücretlendirmelerinde yakında yeni değişimler olacağını fakat tarih belirlemek için henüz erken olduğunu söyledi. Ayrıca The Times’ın bu uygulamaya ne kadar devam edeceği de belirsiz.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...