Nexus One'da hayal kırıklığı

Google'ın Apple iPhone'a rakip olarak çıkardığı Nexus One hayal kırıklığı yarattı. Firma, ABD'deki satışları durdurma kararı aldı.

20.07.2010 - 10:28

Nexus One'da hayal kırıklığı

Dünya teknoloji ve iletişim devi Google'ın iPhone akıllı telefonlara rakip olarak geliştirdiği Android tabanlı Nexus One, sadece altı ay sonra ABD'de satıştan kaldırıldı.


Google'ın blog sayfasında yayımlanan bir mesajda, Nexus One'ın ABD'de online mağaza yoluyla  satışının durdurulduğu açıklandı. Üretici HTC'den son parti siparişin de teslim alındığı belirtilen mesajda, bunda sonra yenilerinin piyasaya sürülmeyeceği belirtildi.

Nexus One, altı ay içinde sadece 500 bin adet satabildi. iPhone'un bu süre içindeki dünya satış rakamlarıysa 10 milyonu buluyor.

Rakiplerinin çok güçlü olması dışında, Nexus One'ın kullandığı Android işletim sisteminin başka markalarca da kullanılıyor olması satışları etkiledi. Özellikle ABD'de Motorola'nın Droid serisi bir hayli popüler olmuş durumda.

Google, daha önce satın alınan Nexus One'lara servis ve parça desteğinin süreceğini, cihazın Avrupa ve Asya'da bazı operatörler aracılığıyla satılmaya devam edeceğini de bildirdi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...