Nezarethanelere kamera

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, tüm nezarethanelere güvenlik kamerası konulacağını açıkladı. Atalay, "Kamera sistemiyle hem kötü muamelenin hem de polisin haksız yere suçlanmasını önleyeceğiz" dedi.

Anadolu Ajansı 21.06.2009 - 14:49

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Belediye Başkanları Eğitim Semineri'nin açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Nezarethanelere güvenlik kamerası konulmasıyla ilgili bir soru üzerine Bakan Atalay, güvenlik kamerası olmayan nezarethane kalmayacağını söyledi.

Atalay, ''Eski ismi karakol olan 1300 polis merkezimiz var. Bunların fiziki yapılarını, iç dizaynlarını yeniliyoruz'' dedi.

Vatandaşın daha iyi karşılanması için çalışmalar yürüttüklerini belirten Atalay, ''Polisin tutum ve davranışının da değiştiğini göreceksiniz. Gözaltına almalar polis merkezlerinde olduğu için, oraya geldiği andan çıkana kadar kayıt altında olmasını istiyoruz'' diye konuştu.

Polis merkezlerinde şeffaflığı geliştireceklerini dile getiren Atalay, bazen polislerin kötü muameleyle ilgili suçlandığını, kamera kayıt sistemiyle hem kötü muamelenin hem de haksız yere polisin suçlanmasının önüne geçileceğini kaydetti.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...