Nikon P500 zoom sınırını aşıyor

Coolpix serisinin yeni üyesi, DSLRB sınıfında zoom rekoru kırıyor.

05.04.2011 - 17:40

Nikon P500 zoom sınırını aşıyor

Nikon, Coolpix serisine dahil SLR-benzeri yeni dijital fotoğraf makinesi modeli P500 ile kendi sınıfında zoom çıtasını daha da yükseltiyor. İleri-amatör ve yarı-profesyonelleri hedefleyen makinede 36X zoom bulunuyor.

Coolpix P500’ün 22.5mm geniş açıdan başlayan 36x optik Zoom-NIKKOR ED glass lens’i 810mm ultra zoom özelliğine sahip. Ürün 12.1 megapiksellik arkadan aydınlatmalı CMOS sensörü ile düşük ışık koşullarında bile başarılı sonuç veriyor.

Firma bülteninde belirtildiğine göre Coolpix serisinde çift işlemci de ilk kez P500’de kullanılıyor. Bu durumun elbette hem fotoğraf hem de video çekiminde performansı arttırması beklenir.

Bir makinede 36x zoom olunca, görüntü sabitleme (titreşim önleme) sisteminin de süper olması gerekir. P500 işte bu yüzden hem sensör kaydırmalı hem de elektronik sabitleme VR (Vibraction reduction) hibrit bir görüntü sabitleme sistemi kullanıyor.

Hareketli konuların çekiminde “pre-shooting cache” özelliği ile sürekli çekimde, deklanşöre tam basılmadan makine, bir seri fotoğraf çekerek kullanıcıya hız avantajı sağlıyor.

P500'de ayrıca Full HD (1080p) film ve kayıt sırasında fotoğraf çekebilme, otomatik odaklama yaparak zoom aralığını kullanabilme, yavaş ya da hızlı çekim, özel efektler ve kolay panorama modu, gibi özellikler de var.

Fotoğrafların ve HD kalitesinde çekilen filmlerin izlenmesi için makinede yüksek çözünürlüklü, 3 inç ebadında döndürülebilir ekran bulunuyor.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...