Nil'in kelebekleri, ormana dönüşecek

Nil Karaibrahimgil’in kaleme aldığı Nil’in Kelebekleri kitabında yer alan 140 yazı için 50 meşe, 50 fıstık çamı ve 40 servi fidanı toprakla buluştu.

28.11.2011 - 14:34

Nil'in kelebekleri, ormana dönüşecek

Nil Karaibrahimgil ve Genç TEMA’lar Erozyonla Mücadele Haftası’nda TEMA Vakfı’nın Gebze Şekerpınar’da bulunan ağaçlandırma sahasında fidan dikti.

Nil’in Kelebekleri kitabı için nilinkelebekleri.com web sitesinde sanal yazı ormanı oluşturduğunu ifade eden Nil Karaibrahimgil, “ Sitede her bir yazımı temsil eden birbirinden güzel sanal ağaçlar var. Yazılarımı okuyanlar yorumlarını yazdılar. Onlar yazdıkça sanal ağaçlarım büyüdü.  Ben de TEMA Vakfı ile birlikte sanal ağaçlarımı gerçeğe dönüştürmek için Gebze Şekerpınar’da 140 fidanı toprakla buluşturdum. Nil’in Kelebekleri kitabım için kullanılan ağaçları doğaya geri kazandırdığımız için çok mutluyum. Herkesi TEMA Vakfı aracılığıyla fidan dikmeye çağırıyorum” dedi.

Nil Karaibrahimgil’in yakasına TEMA Rozeti takan TEMA Vakfı Genel Müdürü M. Serdar Sarıgül ise, “Gençlerin örnek aldığı bir sanatçı olan Nil Karaibrahimgil’in TEMA Vakfı ve ağaçlandırma çalışmalarına destek vermesini çok önemsiyor ve değerli buluyoruz. Nil Karaibrahimgil ve Genç TEMA’larla birlikte diktiğimiz fidanlar büyüdükçe kökleri ile topraklarımızı saracak ve koruyacak.“ dedi.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...