Noel Baba'dan polis çıkabilir!

Yılbaşı öncesi İstanbul Emniyet Komisyonu toplantısı yapıldı. Alınacak önlemler hakkında bilgi veren Vali Güler, Emniyet Müdürü Çapkın'ın ifadesini aktardı: Noel baba kıyafeti içinde bile polis olacak.

30.12.2009 - 20:53

Noel Baba'dan polis çıkabilir!

İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde yapılan İl Emniyet Komisyonu toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Yılbaşı kutlamalarına ilişkin, ''İstanbul'un 2010 Avrupa Kültür Başkenti unvanını taşırken, imajına da zarar getirmeyecek davranış içinde olmamız lazım'' değerlendirmesini yapan Güler, İstanbulluların yeni yılını kutladı, toplantıda ağırlıklı olarak yılbaşı dolayısıyla alınacak önlemlerin gözden geçirildiğini söyledi.

Güler, yılbaşında motosikletli timler, güven timleri, asayiş ekipleri ve sivil ekiplerin vatandaşın yoğun olarak bulunduğu yerlerde görev yapacağını vurgulayarak, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın kendisine, ''Noel baba kıyafeti içinde bile polis olacak'' şeklinde espri yaptığını dile getirdi.

MOBESELER ÇALIŞACAK
Önlemler çerçevesinde yılbaşı gecesi MOBESE kameralarının yanı sıra seyyar polis kameralarının da kullanılacağını ifade eden Güler, ''...Münferit birtakım küçük olayları abartarak vermenin bir manası yok. Buna rağmen bu konudaki hareketlere asla göz yummamız mümkün değildir. Taksim çevresinde, vatandaşlarımızın bulunduğu her yerde arkadaşlarımız gerekli önlemleri alacaklar'' diye konuştu.

Güler, yılbaşında vergi, sağlık ve ağırlıklı olarak trafik denetimleri yapılacağını vurgulayarak, vatandaşların alkollü olarak direksiyon başına geçmemelerini, taksi kullanmalarını tavsiye etti.

5 BİN POLİS GÖREV YAPACAK
İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da vatandaşların yeni yılını kutlayarak, polisin İstiklal Caddesi, Nişantaşı ve Eminönü'nde her çeşit kıyafetle var olacağını söyledi.

Çapkın, amaçlarının, halkın huzur içinde bir yılbaşı geçirmesini sağlamak olduğunu belirterek, ''Yılbaşı dolayısıyla tüm şehir genelinde 5 bin civarında polisimiz olacak. Beyoğlu civarında da sivil-resmi 2 bin civarında polisimiz görev yapacak. Özellikle şunu belirtmek istiyorum; Her yerde bulunacağız. Kalabalığın içinde çeşitli kıyafetlerle yer alacağız'' şeklinde konuştu.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...