Nokia araç entegrasyon uygulamasını tanıttı

Nokia, otomobil ile cep telefonu arasındaki entegrasyonu sağlayan yeni uygulamasını tanıttı.

29.09.2011 - 12:43

Nokia açıklamasına göre, cep telefonlarına indirilebilen Nokia Araç Modu ile cep telefonları otomobile entegre ediliyor. MirrorLink (eski adıyla Terminal Mode) teknolojisini temel alan uygulamayla kullanıcılar haritalara, müziklere ve telefonlarına araç sürerken erişebiliyor, Bluetooth hands-free görüşme yapabiliyor.

Nokia Lokasyon ve Ticaret İş Biriminde Otomobil Servisleri Direktörü Floris van de Klashorst, konuyla ilgili şunları kaydetti:

''MirrorLink ve Nokia Araç Modu sürücülerin en sevdikleri akıllı telefon uygulamalarına otomobillerinde ulaşmaları için büyük bir adım. MirrorLink yoluyla kullanıcılar haritalara, müziklere ve telefonlarına araç sürerken bile kolay ve güvenli bir şekilde erişebiliyor. Gelecekte MirrorLink başka pek çok özellik daha sunacak. Akıllı telefonlarla otomobiller arasında bağlantı kurarak yapabileceklerimiz düşünülürse bu şimdilik yalnızca başlangıç. Geliştiricilerden otomobil içerisinde kullanıma yönelik yeni ve inovatif uygulamalar bekliyoruz.''

Nokia Araç Modu yılın son çeyreğinde (yeni Nokia 600, Nokia 700, Nokia 701 ve Nokia N9 gibi) Symbian Belle işletim sistemli Nokia akıllı telefonlarına Nokia Mağaza'dan indirilebilecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...