Nokia artık dizüstü pazarında

Mobil iletişimin öncü firmalarından Nokia, yüksek bağlantı özellikleriyle donattığı Booklet 3G ile dizüstü pazarına giriş yapıyor.

24.08.2009 - 18:11

Nokia artık dizüstü pazarında

Bir süredir sanal alemde dedikoduları dolaşan 'Nokia dizüstü', bugün conversations.nokia.com adresli firma iletişim blogunda yayımlanan duyuru ve fotoğraflarla resmiyet kazandı.

İletişim ve internette genişleme stratejilerini uzun zamandır farklı ürünlerle hayata geçiren Finlandiyalı dev, Intel ile işbirliğinin ilk meyvesi olarak Booklet 3G’yi duyurdu. Netbook pazarında özellikle hızlı iletişim ve bağlantı özellikleriyle söz sahibi olmak isteyen firmanın görece düşük maliyetle azami mobilite sağlamaya özen gösterdiği dikkat çekiyor.

Nokia Booklet 3G, Intel Atım platformu kullanıyor, WiFi ve Bluetooth’un yanı sıra 3G/HSPA desteği de sunuyor. Alüminyum kasa içinde üç farklı renkte hazırlanan ürün, yaklaşık 1.25 kg ağırlığında ve 10 inç ‘HD Ready’ geniş ekrana sahip. Cihazın batarya ömrünün ise 12 saate kadar çıkabildiği belirtiliyor.

Nokia Booklet 3G’de Ovi gibi Nokia servisleri yerleşik olarak bulunuyor. HDMI çıkışıyla harici düz ekran TV ve monitörlere bağlanabilen cihazda en dikkat çeken özelliklerden biri de A-GPS navigasyon modülü barındırması.

İşletim sistemi olarak büyük ihtimalle Windows 7 ile gelmesi beklenen Booklet 3G’nin fiyat ve tüketiciye sunuluş tarihi 2 Eylül’deki Nokia World etkinliğinde duyurulacak.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...