Nokia N97 12 Ağustos'ta Türkiye'de

İnternet deneyimini kişiselleştiren, 3G bağlantı olanağı ve ön kamerasıyla görüntülü konuşturan Nokia N97 mobil bilgisayar, 12 Ağustos’tan itibaren Türkiye’de Turkcell’le satışa sunuluyor.

05.08.2009 - 08:50

Nokia N97 12 Ağustos'ta Türkiye'de

Nokia N97 mobil bilgisayarların tanıtıldığı toplantıda konuşan Conor Pierce, yeni ürünlerinde bulunan ''yerel widget'' uygulamaları sayesinde internet deneyimini kişiselleştirdiklerini anlattı.

Pierce, bu uygulamaları yerelleştirmek adına çeşitli firmalarla işbirliği yaptıklarını dile getirerek, Türkçe içerikle sunulan widget sayesinde kullanıcıların, Turkcell-im yoluyla tüm internet sayfalarına, günlük yaşamda ihtiyaç duyacakları bilgilere, e-postalarına ve arkadaşlarına tek tıkla ulaşabileceklerini bildirdi.

''Yerel widget''ları oluşturma kapsamında Turkcell, Garanti Bankası, Milliyet ve Matriks Mobile ile anlaşma yaptıklarını belirten Pierce, şöyle konuştu:
''Kullanmak istediğiniz Widget'ları Nokia N97'ye yüklüyor, isterseniz ana ekranınıza yerleştiriyor, isterseniz de arka planda kullanıyorsunuz. Widgetleri ana ekranınıza yerleştirdiğinizde bilgileri anında canlı olarak ana ekranınızda görüyorsunuz. Kullanıcılar 'Ovi' mağazasında bulabilecekleri pek çok widget arasından tercih edeceklerini ana ekranlarına yerleştirerek Nokia N97'lerini ve mobil internet deneyimlerini sadece kendilerine özel hale getirebilecekler.''

12 Ağustosta satışa sunulacak Nokia N97'lerin widgetlarının yerleştirilmesi kapsamında düzenlenen ''Widget Fikir Yarışması''nın da sonuçlandığını dile getiren Pierce, ''4 bin 500'e yakın widget fikri gönderildiği yarışmamızın tanıtımı kapsamında çektiğimiz video ise 88 bin kez görüntülendi. 88 bin kişi istediği için onlara Nokia N97 satmaya hazırız'' dedi.

Nokia Explore Kategori Başkan Yardımcısı Jose-Luiz Martinez ise yüklemelerine Haziran ayında başladıkları N97'yi 75 ülkede 46 farklı dilde satışa sunduklarını ifade ederek, ''Bu ürünün Türkiye pazarında da başarılı olacağına inanıyoruz'' dedi.

NOKIA N97 3 AY BOYUNCA TURKCELL İLE SATIŞA SUNULACAK

Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Lale Saral Develioğlu ise, 3G ile yeni bir ''Turkcell'li yaşam''ın kapılarını açtıklarını dile getirerek, Nokia N97'nin özellikleri sayesinde müşterilerinin, ''Turkcell'li yaşam''ın hızını çok iyi hissedebileceklerini bildirdi.

Nokia N97'nin teknolojik özellikleri ve fiyat tarifeleri hakkında ise şu bilgiler verildi:
''Cep bilgisayarı, hem yatay hem de dikey kullanılabilen 3,5 inç dokunmatik ekrana sahip. QWERTY klavyesi, 3G bağlantısı, 5 megapiksel kamerası var. İlk 3 ay boyunca Turkcell ile 24 ay boyunca 99 liralık veya, 18 ay boyunca 120 liralık aylık ödemelerle satılacak. Bu tarifelerde, her ay 1GB ücretsiz data kullanımı, hafta sonu ücretsiz konuşma, görüntülü görüşme ve mesajlaşmanın yanı sıra bir aylık ücretsiz Turkcell Mobil TV hediye edilecek. Kurumsal müşterilere ise 12 ay boyunca aylık 163 lira ödemeli kontrat seçeneği sunulacak. Kontratsız satış bedelinde ise tavsiye edilen satış fiyatı 729 Euro ve Bonus Kart'a 12 taksit seçeneği var. Bu seçenekte Turkcell faturalı hat kullanıcılarına bir ay boyunca geçerli bin dakika ücretsiz konuşma, 100 MB data kullanımı ve yine 1 ay için Turkcell Mobil TV deneme olanağı sunuluyor. Faturasız hat kullanıcıları ise bir ay boyunca her 150 kontör yüklemeye 1 hafta kullanım süreli bin kontör hediye, 100 MB internet kullanımı ve 1 aylık Turkcell Mobil TV izleme olanağına sahip olacak.''

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...