Nokia’nın yeni melodisini bulana 10 bin dolar

Nokia tüm kullanıcılarını meşhur Nokia melodisini baştan yaratmaya davet ediyor. Kazanan melodi 2012’de piyasaya sürülecek belirli modellerin, yani yaklaşık 100 milyon telefonun melodisi olacak.

08.09.2011 - 15:44

Nokia’nın yeni melodisini bulana 10 bin dolar

Nokia yeni modellerinde kullanacağı melodisini kullanıcılarla birlikte oluşturup seçecek. Herkesin yaratıcılığını kullanarak katılabileceği dünya çapındaki yarışmada, yeni geliştirilen Nokia melodilerini http://nokiatune.audiodraft.com adresinde oylamaya sunarak yarışmaya katılmak, melodileri dinlemek ve oylamak mümkün.

Nokia’nın ünlü melodisinin kaynağı, Spaniard Francisco Tárrega’nın (1852-1909) “Grand Vals” adlı bestesi olmuştu. Melodi ilk kez 1994’te Nokia’nın 2100 serisi telefonları ile cep telefonu dünyasıyla tanışmıştı.

Nokia kullanıcılarıyla ilk buluştuğu günden beri melodi, dünyanın en sık çalınan müziklerinden biri oldu ve milyonlarca Nokia telefonun melodisi halini aldı. Nokia melodisinin dünya çapında her gün bir milyardan fazla kez dinlendiği tahmin ediliyor.

İÇİNİZDEKİ MÜZİSYENİ ORTAYA ÇIKARIN
BTnet'in haberine göre; Nokia, ses tasarımcılarından oluşan dünya çapındaki topluluk AudioDraft ile birlikte düzenlenen yarışmayla en yeni, orijinal ve yaratıcı ama aynı zamanda Nokia kimliğini koruyan melodiyi seçmeyi hedefliyor.

Yarışmada katılımcılar hem eski hem yeni Nokia melodilerinin yanı sıra kendi oluşturdukları parçaları, sesleri ve aranjmanları kullanabilecek. Yarışmaya katılacak olan melodilerin en çok 30 saniye uzunluğunda olması gerekiyor.

Son katılım tarihinin 2 Ekim 2011 olduğu yarışmada kazanan melodi şirketin 2012’de piyasaya süreceği ürün portföyündeki belirli modellerin, yani yaklaşık 100 milyon telefonun melodisi olacak. Aynı zamanda kazanan melodi, Nokia Mağaza’da ve Nokia’nın marka blogu Brand Book’ta yer alacak. Seçilen melodinin yaratıcısı 10 bin dolarlık ödüle de hak kazanacak. İlk beşe giren melodilerin yaratıcılarına ise biner dolar para ödülü verilecek ve melodileri Nokia Mağaza’ya yüklenecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...