NTV Bilim ve BBC işbirliği

Dünyaca ünlü, ödüllü ve popüler üç bilim-teknoloji dergisi Mart ayından itibaren NTV Bilim dergisiyle işbirliğine gidiyor.

Haberler 05.03.2010 - 10:12

NTV Bilim ve BBC işbirliği

NTV Bilim dergisinin BBC Focus, BBC Sky at Night ve BBC Knowledge dergileriyle bir yıl sürecek işbirliği Mart ayından itibaren başladı. Bilimin anlaşılması zor jargonunu anlaşılabilir hale getiren ve İngiltere’den Amerika’ya pek çok meraklı beynin ilgisini çeken bu dergileri biraz daha da tanımaya ne dersiniz?

BBC Focus

İngiltere’nin ödüllü dergisi
1992’den beri yayımlanan ve aylık ortalama satışı 75.000’i bulan BBC Focus, İngiltere’nin ödüllü popüler bilim ve teknoloji dergisi. Focus’ta her ay konunun uzmanlarınca kaleme alınan yerbilimden genetiğe, arkeolojiden astrofiziğe kadar birçok alanda yazılar ve bilimsel haberler yer alıyor. Ayrıca okurların aklına takılan sorulara yine uzmanlar cevap veriyor; son buluşlar, yeni çıkan teknolojik ürünler, kitaplar, filmler hakkında da ayrıntılı bilgilere de Focus’ta yer veriliyor. Bilimin anlaşılması zor jargonunu laboratuvarda bırakan Focus’ta, herkesin kolaylıkla okuyabileceği yazılar, kaliteli fotoğraflar ve orijinal illüstrasyonlarla destekleniyor.

BBC Sky at Night

Dünyanın önde gelen bilimadamları kadroda
2005’ten beri yayımlanan BBC Sky at Night dergisi, aynı zamanda televizyon tarihinin en uzun soluklu programlarından Sky at Night’ın destekleyicisi. Dünyanın önde gelen gökbilimcileri ve yazarlarınca hazırlanan yazılar hem amatör gökbilimcilerin hem de biliminsanlarının beğenisini topluyor. Televizyon programı Sky at Night’ın son bölümü de her ay dergiyle birlikte DVD olarak okurlara armağan ediliyor.

BBC Knowledge

İlham verici bir bilim dergisi
Ağustos 2008’de ABD’de ve Kanada’da yayımlanmaya başlayan BBC Knowledge dergisi “meraklı beyinlere” hitap eden bilim, doğa ve tarih konularında bilgilendirici, eğlendirici ve ilham verici yazılara, haberlere yer veriyor.

Sayfa Yükleniyor...