Ulubatlı Hasan Mahallesi 3005 Sokak'ta Ferdi Taşkıran'a ait evden sabah saat 06.00 sularında silah sesleri duyuldu. Silah seslerini duyan komşular, polise haber verdi.

Eve gelen polis ekipleri, Ferdi Taşkıran ile eşi Fatma Taşkıran, baldızı Hülya Kılıç ile eşinden ayrılan kayınvalidesi Behiye Kesik'in cesetlerini buldu.

Polis eve geldiğinde Taşkıran çiftinin 5 aylık bebekleri Zeynep Aysel Taşkıran ağlıyordu.

Fatma Taşkıran ile evli olan Ferdi Taşkıran'ın 5 aylık bebeklerine bakmak için İstanbul'a çağırdığı baldızı Hülya K. ilişki yaşadı. İlişkinin duyulmasıyla aile içinde tartışmalar başladı.

Ferdi Taşkıran 10 gün önce eşi ve baldızıyla birlikte kayınvalidesi Behiye Kesik'in Ulubatlı Hasan Mahallesi'ndeki evine gitti. Eşi ve baldızını burada bırakan Ferdi Taşkıran, bir gün sonra buradan ayrıldı.

5 gün önce Hülya K'nin evden ayrılması üzerine anne Behiye Kesik, polise kayıp başvurusu yaptı. Kızının damadı tarafından kaçırılmış olabileceğini belirten Behiye Kesik, dün de cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulundu.

Bu süreçte kızların ağabeyi Halil K. ve diğer yakınları, Ferdi Taşkıran'ın babası Remzi Taşkıran'a ulaşarak Hülya K'nin eve geri getirilmesini istedi. İddiaya göre, Ferdi Taşkıran baldızıyla birlikte kayınvalidesinin evine gitti.

Dün akşam kavga ihbarında bulunması üzerine polis ekipleri Ulubatlı Hasan Mahallesi'ndeki eve geldi ancak davacı ve şikayetçi olmadığının belirtilmesi üzerine evden ayrıldı.

Oğluna gece boyunca ulaşamayan baba Remzi Taşkıran, saat 05.50'de polisi arayarak oğlu ve gelininin telefonlarına cevap vermediğini belirtti. Ulubatlı Hasan Mahallesi'ndeki adrese tekrar giden polis ekipleri ise Ferdi Taşkıran ve diğer 3 kişinin cesetlerini buldu.

Öldürülen Ferdi Taşkıran, eşi Fatma Taşkıran, eşinin kardeşi Hülya K. ve anneleri Behiye Kesik'e 9 milimetre çapında tabancayla 10 el ateş edildiği tespit edildi. Saldırganın özellikle sadece baş ve göğüs bölgesine ateş ettiği belirlendi.

Polis, ailenin oğlu Halil K'nin yakalanmasına çalışılıyor.

Cesetler, Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

NTV MUHABİRİNE SALDIRI
Bu arada, haber üzerine olay yerine giden gazeteciler çevredekilerin saldırısına uğradı. Saldırganlar, polisin gözü önünde habercileri darp etti.

Başına ve göğsüne sert darbeler alan NTV Adana Temsilcisi Hamza Gül, hastanede müşahade altında alındı.

Doktorlar, tedbiren Hamza Gül'ü 24 saat uyutacak.

ÇGC’DEN KINAMA
Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC), Hamza Gül'ün saldırıya uğramasını kınadı.

Yazılı bir açıklama yapan ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, şunları söyledi:

''Basın, çağın tanığı olmanın yanı sıra, toplumun da aynasıdır. Halkı aydınlatmak ve haber alma hakkını yerine getirmek için görev yapan basın mensuplarına yönelik saldırılar son günlerde giderek artmakta ve endişe yaratmaktadır. Arkadaşımız Hamza Gül'e acil şifalar dilerken, halkın müşterek sesi olan basına yönelik saldırıların son bulmasını diliyor, saldırganlar hakkında Emniyet güçlerimizin gerekli işlemleri yapacağına inanıyor ve menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz.''