NTV Radyo'da yeni sezon

NTV Radyo yeni yayın dönemine iddialı programlarla 16 Eylül’de başlıyor.

13.09.2013 - 13:38

NTV Radyo'da yeni sezon

NTV Radyo yeni yayın dönemi 16 Eylül’de başlıyor.

İşte bu sezonun programları:

Gün hafta içi her sabah İşe Giderken (saat 7-9 arası) haberlerle başlıyor; her akşam Eve Dönerken haberler (saat 18-20 arası) kuşağıyla sürüyor. Her saat başı ve buçukta haber bülteni ve haber neredeyse, NTV Radyo mikrofonları 24 saat açık...

Ayşe Teyze Ne Yapsın?: Prof. Güngör Uras hafta içi her gün ekonomideki gelişmeleri NTV Radyo’dan Ayşe Teyze’ye haber veriyor, uyarı ve tavsiyelerde bulunuyor.

İşten Güçten Haberler: Prof. Cem Kılıç hafta içi her gün iş hayatı ve sosyal güvenlikteki gelişmeleri anlatıyor; çalışanları, emeklileri aydınlatıyor.

Kayıttayız: Mete Çubukçu her hafta “Tarihi yaşarken olaylara kayıtsız kalmayın” diyor, konuklarıyla güncel olayları, perde arkasını konuşuyor.

Muhabirden: Kemal Yurteri habercilerin hikayelerini aktarıyor. Muhabirler , habere nasıl ulaştıklarını anlatıyor.

Kulislerden haberler: Deniz Kilislioğlu Diplomasi Günlüğü, Ahmet Ergen’den Ekonomi Günlüğü, Özgür Akbaş’tan Ankara Günlüğü veriyor.

Doktor Bana Doğruyu Söyle: Öykü Özdoğan her hafta canlı yayında bir sağlık sorununu uzmanıyla konuşuyor; telefonla programa bağlanan dinleyicilerin sorularına cevap arıyor.

Kültür-Sanat-Spor: Edebiyattan tiyatroya kültür-sanat haberleri Sevin Okyay ve Adnan Bostancıoğlu’dan; müzik haberleri Gülşah Güray’dan; spor haberleri Mehmet Ayan’dan... Ve tabii Şampiyonlar Ligi maçları da Star TV’yle birlikte NTV Radyo’da canlı yayınlanacak.

SİNEMA DA VAR, DİZİ DE
Komiser Nevzat’ın maceraları:
Ahmet Ümit’in ünlü kahramanı Komiser Nevzat da yeni yayın döneminde NTV Radyo’da olacak. Komiser Nevzat’ın gizemli cinayet vakaları, tuhaf serüvenleri ‘Radyo Dizisi’ olarak mikrofona gelecek. Karakterlere, ünlü seslendirme sanatçıları hayat verecek.

Radyo Oyunları: Çocukluğumuzun radyo oyunları da geri dönüyor. Şehir Tiyatroları yönetmen ve oyuncularından Can Doğan’ın yöneteceği Radyo Oyunları’yla, Damdaki Kemancı, Hamlet gibi klasik eserler bu kez radyo mikrofonuna geliyor.

Radyo Sineması: NTV Radyo’nun klasikleşen sinema belgeseli programı, yeni sezonda da perdelerini açıyor. Can Doğan’ın hazırladığı programda her hafta klasik-yeni ya da özel bir filmin hikayesi, filmden diyaloglar ve kamera arkasından haberler var..

Sözcüklerin Tarihi: Ahmet Yeşiltepe’nin NTV Radyo’da klasikleşen programı bu sezon da devam edecek.. Yeşiltepe “Düğün”, “Sansür” ya da “Radyo” gibi, her hafta bir sözcüğün nereden geldiğini, hayatımıza ne kattığını anlatıyor.

Babil Kulesi: Ahmet Yeşiltepe’den yine bir NTV Radyo klasiği... ‘68’ler, Janis Joplin, Efsane Atlar, Jimi Hendrix geçen sezonun programlarından örnekler...

Cinayet Masası: Sevin Okyay polisiye roman tutkunlarının “başucu programı” haline gelen Cinayet Masası’nı aralıksız sürdürüyor. Programın tekrarları NTV Radyo internet sitesinde “dinlenme” rekorları kırıyor.

Muhteşem Yüzyıl: NTV Radyo bir ilke daha imza atarak, Star TV’de yayınlanan, en çok izlenen ve hakkında en çok konuşulan diziyi, işitme engelliler için hazırlanan “sesli betimlemeli” versiyonuyla yayınlıyor.

Bu Nasıl İş!: Aynur Altunkaş ilginç-zor-yeni işleri tanıtıyor, bu işi yapanlarla konuşuyor.

ŞARKI, TÜRKÜ VE İLLA Kİ CAZ
NTV Radyo’nun ödüllü programı “Makam Farkı” sezonu açtı. Mehmet Barlas ve Oğuz Haksever, iki müzik tutkunu Türk Sanat Müziği arşivini açıyor. Mustafa Avkıran “Telli Kitap”ta sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan halkların müziğini NTV Radyo aracılığıyla dinleyicilere sunuyor. Radyo tarihinin ilk canlı ve en uzun soluklu müzik programını yapan Yavuz Aydar ve Şebnem Savaşçı, 35’inci yılda Stüdyo NTV’yle yine mikrofonda... Cazseverlerin adresi yine NTV Radyo olacak. Hakan Rauf Tüfekçi’yle Cazın Büyüsü, Hülya Tunçağ’la Caz Tutkusu aralıksız sürüyor. Ve Klasik Zamanlar, yine TRT yıllarından klasikleşen bir müzik programı, yine Vefa Çiftçioğlu’yla NTV Radyo’da sürecek.

  • Etiketler :

Sayfa Yükleniyor...